نوشته شده توسط : radin

اسم پسر فارسی / اسم دختر محبوب / وولک

 

اضافه شدن یک عضوی کوچک و جدید به خانواده، از مسرت بخش ترین خبرهایی است که می توان به یک خانواده داد. آمدن یک کودک به خانواده همه را به تکاپو و جنب و جوش وادار می کند. کودک دارای نیازهای خاص خود است. باید اتاق کودک آماده باشد، لوازم خواب مناسب برای او تهیه شود، دکوراسیون مناسب برای جنس دختر یا جنس پسر انتخاب شود. والدین سعی می کنند تمام مایحتاجی که ممکن است یک کودک در بدو تولد به آن نیاز پیدا کنند را، فراهم کنند. علاوه بر همچین نیازهایی، کودک به یک هویت نیاز دارد. انتخاب اسم برای کودک به اندازه انتخاب دکوراسیون اتاق کودک، لباس کودک و حتی انتخاب دکتر کودکان مناسب برای او، سخت و در عین حال لذت بخش است. 

برخی از پدران و مادران هستند که دوست ندارند تا جنسیت کودک خود را تا زمان تولد بدانند. به همین دلیل است که برای انتخاب اسم مناسب بین اسم پسر فارسی و اسم دختر محبوب برای کودک خود از هر دو جنسیت دختر و جنسیت پسر جستجو می کنند. برخی دیگر از پدران و مادران اینگونه نیستند. آنها ترجیح می دهند تا جنسیت کودک خود را در همان ماه های اول بارداری، متوجه شوند. همین دانستند جنسیت کودک پیش از تولد می تواند کمک کننده باشد. زیرا دایره جستجو بین اسامی را راحت تر می کند. در هر دو حالت، پدران ومادران باید زمان زیادی را صرف فکر کردن و انتخاب یک اسم متناسب و دلخواه برای کودک کنند. بسیاری از پدران و مادران برای انتخاب اسم پسر فارسی و یا اسم دختر محبوب بین کودکان، از سایت های کودک و گزینه هایی همانند کتاب های اسم کودکان استفاده می کنند.

از جمله سایت هایی که در زمینه کودک و نوجوان فعالیت می کنند و در بسیاری از عرصه های مختلف به کودکان کمک می کنند، سایت وولک می باشد. سایت وولک با داشتن سال ها تجربه در زمینه های آموزشی و مطالب مفید پزشکی از بسیاری جهات می توانند به پدران و مادران و همچنین کودکان کمک های فراوانی کنند. پدران و مادران می توانند با مراجعه به سایت وولک تمامی با نکات و اقدامات مهمی که نوزادان و کودکان در مراحل مختلف رشد به آن نیاز پیدا می کنند و یا پدران و مادران باید انجام دهند را، آشنا شوند.:: بازدید از این مطلب : 192
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 31 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نام پسر / اسم پسر شیک / وولک

 

انتخاب اسم کودک، یکی از دغدغه های همیشگی پدران و مادرانی است که در انتظار به دنیا آمدن کودک خود هستند. هر چند کودک نیز داشته باشند ، همچنان انتخاب اسم برای کودک جدید همانند اولین تجربه آنها دشوار و چالش بر انگیز خواهد بود. انتخاب یک نام پسر یا اسم دخترانه از میان تنوع بالای اسامی ایرانی کاری بسیاری سخت تر از آن است که بنظر می آید. انتخاب یک اسم پسر شیک شاید کاری بسیار سخت تر و چالش بر انگیز به نظر آید اما در عوض والدین مطمئن خواهند بود که کودکشان در آینده از اسمی که برای او انتخاب شده است رضایت کامل را دارد. راه های کمکی متنوعی پیش روی والدین وجود دارد که از میان آنها می توانند هر کدام که برای آنها متناسب تر است را انتخاب کنند.

یکی از این راه ها استفاده از کتاب های اسم ایرانی می باشد. در این روش قدیمی که شاید امروزه کمتر کسی از آن استفاده کند ، تمامی اسامی دختر و نام پسر به صورت لیست و همراه با معانی و ریشه آنها ذکر شده اند. این روش به نسبت روش دیگر که در ادامه معرفی خواهیم کرد ، دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. از مزیت های استفاده از این روش برای انتخاب نام پسر و نام دختر می توان به این مورد اشاره کرد که در طول فرآیند جستجو ، والدین می توانند با اسامی بیشتری آشنا شوند و شاید یکی از آنها بیش از اسمی که مد نظر دارند نظرشان را جلب کند. اما بزرگترین عیب استفاده از این روش ، زمان بر بودن آن است. پدران و مادران باید زمان زیادی را صرف مرور اسامی و معانی موجود در کتاب کنند.

اما یک روش ساده تر و بسیار سریع تر نیز وجود دارد. استفاده از اینترنت و مطالب موجود در سایت های کودکان یک راه کمکی برای پدران و مادران است که می توانند در هر زمان و هر مکانی از آن استفاده کنند. یکی از سایت هایی که می تواند در این مورد به پدران و مادران کمک کند ، سایت وولک است. سایت وولک را می توان به عنوان سایت کودک و نوجوان توصیف کرد. اما در کنار مطالب و آموزش هایی که برای کودکان در نظر گرفته شده است ، بسیار از محتواها نیز مخصوص به پدران و مادران تهیه شده اند. از جمله این مطالب که به پدران و مادران کمک می کنند در زمینه اسم و معانی آنها می باشد.:: بازدید از این مطلب : 183
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 31 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم پسر کردی / اسم پسرانه ترکی / وولک

 

انتخاب اسم برای هر پدر و مادری در عین لذت بخش بودن، یکی از دشوار ترین و چالش برانگیز ترین کار هایی است که باید پیش از تولد کودک خود، آن را انجام دهند. اسامی زیبا و جذاب مختلفی وجود دارد که کار را برای هر پدر و مادری بسیار دشوارتر می کند. ایران نیز یک کشور چند قومیتی است که هر قومیت نیز اسامی خاص خود را دارند. مسلما هر پدر و مادری دوست دارند کودک آن ها یک اسم با ریشه و اصل قومیت خود داشته باشد. اسامی قومیتی هر کدام زیبایی و گیرایی خود را برای افراد آن قومیت دارند. به عنوان مثال یک اسم پسر کردی برای آن اقوام کرد کشور، جذابیت بیشتری نسبت به یک اسم پسرانه ترکی دارد. همین امر برای افراد ترک زبان صدق می کند که انتخاب اسم پسرانه ترکی را به انتخاب اسم پسرانه از یک قومیت دیگر ترجیح می دهند. روش های متعددی برای آشنایی با اسامی قومیت های مختلف و همچنین معانی آنها وجود دارد. پرسیدن از افراد آن قومیت و یا جستجوی آنلاین را می توان راحت ترین و ساده ترین این راه ها دانست. مسلما همه ما افرادی از قومیت های مختلف در اطراف خود نداریم، در نتیجه سریع ترین راه ممکن می تواند جستجوی آنلاین باشد که از هر نقطه از کشور و در هر زمان امکان پذیر می باشد. با یک جستجوی ساده برای یافتن یک اسم پسر کردی و یا اسم پسرانه ترکی با کلی اسامی مختلف و همچنین معانی آن ها مواجه خواهید شد که کار انتخاب را هم آسان تر و هم ممکن است دشوارتر کند. آسان تر از آن جهت که اسامی مختلف زیادی  پیش روی شما قرار دارد، و دشوار تر از این جهت که گزینه های بیشتر ممکن است باعث گیج شدن برای انتخاب تنها یک اسم از میان آن همه اسم زیبا، شود!

سایت وولک می تواند در انتخاب اسم به پدران و مادران کمک های فراوانی کند. سایت وولک با چندین سال تجربه فعالیت در حیطه کودک و نوجوان، نه تنها می تواند در انتخاب اسم به پدران و مادران کمک های فراوانی کند، بلکه می تواند در رابطه با مسائل و مشکلات مختلف دوره کودکی نیز راهنمایی و مشاوره های مختلفی به پدران و مادرانی که با آن مشکلات مواجه هستند، انجام دهد. سایت وولک در کنار مطالبی که برای والدین قرار می دهد، آموزش های مختلف و مفیدی نیز برای ارتقای مهارت های کودکان و همچنین سرگرمی آنها دارد که والدین می توانند متناسب با سلیقه کودک خود یکی از آن ها را انتخاب و به کودک خود آموزش دهند.:: بازدید از این مطلب : 179
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 31 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

کاردستی با کاغذ
نقاشی کودکانه ساده
وولک

 

درست کردن کاردستی بخصوص کاردستی های ساده و با وسایل ساده مثل کاردستی با کاغذ ، بطری های پلاستیکی، مقوا های دور ریختنی و غیره بسیار برای کودک در دسترس و مفید است. فوایدی مثل:  رشد اجتماعی

کودک طی آموزش کاردستی و ساخت کاردستی کودکانه و راحت خود باید با دیگران ارتباط داشته باشد تا بتواند مشکلاتش را در درست کردن کاردستی حل کند. پس از اینکه کاردستی زیبا ی او کاکل شد باید آن را به دیگران نشان دهد و واکنش آن ها را ببیند و همه این کار ها و ساخت کاردستی ساده و آسان موجب برقراری ارتباط اجتماعی در کودک می شود .

رشد خلاقیت

کاردستی خلاقانه جدید که فرزند شما با استفاده از آموزش ها و یا فیلم کاردستی می سازد نشان از رشد او دارد و شما باید او را در این راه همراهی و تشویق کنید تا کاردستی ساده کودکانه او به یک کاردستی خلاقانه تبدیل شود .

رشد عقلانی

به همین دلیل است که کارشناسان تخصصی حوزه کودک بسیار درست کردن کاردستی های خلاقانه را برای کودکان توصیه میکنند و سایت وولک هم به همین علت نمونه هارا در صفحه ای جکع آوری کرده است.

تا کردن ، قیچی کردن ، وصل کردن و … همه و همه در راستای ساخت کاردستی ساده و راحت است و این هدفمند بودن را به کودک القا می کند در نتیجه ساخت کاردستی ها موجب رشد عقلانی می شود 

کودکان معمولا از سن 18 ماهگی، کشیدن نقاشی کودکانه ساده را شروع می کنند و به همین خاطر برای این که با دست باز این کار را شروع کنند شما باید ابزار های متنوعی را در اختیارشان بگذارید؛ مثل مداد، گچ، مداد شمعی، آبرنگ یا گواش و قلم‌مو. البته همراه با کاغذی که بدون خط باشد تا کودک برای کشیدن نقاشی جدید قشنگ خود در ابتدا با خطوط ذهن خود را درگیر نکند و فضای باز تری داشته باشد .
در سنین کمتر، شاید یک مداد و یک کاغذ ساده برای شروع نقاشی کودکانه ساده، کافی باشد، اما با آشنایی بیشتر کودکان با نقاشی و افزایش مهارت آن ها، ابزار های حرفه ای تر نیز در کشیدن نقاشی های کودکانه برای آن ها اهمیت می یابد.:: بازدید از این مطلب : 183
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 30 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی حباب
نقاشی کریستال
وولک

 

 

همچنین فرزند شما هنگام شروع به کشیدن نقاشی حباب باید طرح نهایی نقاشی حباب را در ذهن خود تصور کند و تصویر سازی باعث تقویت قدرت تخیل در فرزند شما می شود و همان طور که می دانید یکی از مهم ترین ویژگی های کودکان باهوش قدرت قوی خیال پردازی در آن ها است. همچنین کودک در حین کشیدن نقاشی حباب با الگو ها، طرح ها و رنگ های بسیار متفاوتی آشنا می شود و زمانی که نقاشی حباب خود را به پایان می رساند و آن را به اطرافیان خود نشان می دهد در واقع در حال تقویت و افزایش ویژگی اعتماد به نفس در شخصیت خود است. حتی اگر نقاشی حباب او مورد انتقاد قرار بگیرد نیز روحیه ی انتقاد پذیری در شخصیت فرزند شما تقویت می شود. با آموزش نقاشی حباب به فرزندان خود، آن ها را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید.

روانشناسان و درمانگران متخصص در زمینه ی کودک معتقدند که با بررسی نقاشی های کودکان می توان به بسیاری از ویژگی های شخصیتی پنهان آن ها دست یافت. به همین علت است که سایت وولک همواره بچه ها را به کشیدن نقاشی تشویق میکند. برای این که کودکان خود را از فواید نقاشی کودکانه کشیدن بهره مند کنید باید تمایل و اشتیاق آن ها را به نقاشی کشیدن افزایش دهید. چرا که کودکان امروزی به بازی های دیجیتال و کامپیوتری و گذراندن اوقات فراغت خود با کنسول های بازی علاقه ی بیشتری دارند. برای این که تمایل کودکان به نقاشی کشیدن افزایش پیدا کند باید طرحی جذاب و نزدیک به روحیات آن ها انتخاب کنید. به عنوان مثال طرح نقاشی کریستال کودکانه می تواند برای دختر بچه ها بسیار جذاب باشد.

 :: بازدید از این مطلب : 203
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 30 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نام دختر / اسم پسر امروزی / وولک

 

خبر اضافه شدن عضوی کوچک به خانواده، برای همگان خبری خوش و مفرح است. کودکان دارای نیازها و مایحتاج های منحصر به فرد خود هستند که برخی از آنها باید پیش از به دنیا آمدن آنها محیا شوند. دکوراسیون اتاق کودک، انتخاب یک دکتر کودک مطمئن برای رسیدگی به نیازهای پزشکی کودک در طی مراحل رشد  و... از جمله احتیاجات ضروری ای هستند که باید پیش از تولد کودکان به طور کامل آماده و فراهم شوند. اما در کنار تمامی این مسائل، هویت کودک و نحوه خطاب کردن او نیز یک نگرانی های هر پدر و مادری است. انتخاب اسم برای کودک، کاری چالش بر انگیز است که حتی ممکن است تا بعد به دنیا آمدن کودک نیز همچنان به نتیجه مورد نظر خود نرسیده باشد. اما در اکثر مواقع پدران و مادران حتی پیش از مشخص شدن جنسیت کودک اقدام به انتخاب اسامی مختلف برای دختر و پسر می کنند. بدین ترتیب زمانی که جنسیت کودک مشخص شد، اسم او نیز آماده خواهد بود.

امروزه همه به دنبال اسامی خاص و پر طرفدار هستند. نام دختر  و اسم پسر امروزی از جمله عباراتی هستند که دارای درصد بالایی از جستجوی آنلاین می باشند. احتمالا به همین دلیل است که اسامی مشابه، بسیار بیش از گذشته به گوش می خورد. بسیاری از اسامی جدید نیز همانند سابق خاص به شمار نمی روند. برای آشنایی با اسامی منحصر به فرد، بسیاری از پدران و مادران از اسامی قومیت های دیگر کشور و یا حتی استفاده از اسامی خارجی، استفاده می کنند. اما بسیاری از معانی آن را به طور دقیق نمی دانند. استفاده از جستجوی آنلاین و یافتن معنی و ریشه اسم، ساده ترین و راحت ترین راه ممکن است که پدران و مادران می توانند از آن استفاده کنند.

با توجه به اینکه کودکان دارای نیازها و احتیاجات فراوانی هستند، سایت های متعددی در زمینه فراهم کرد این احتیاجات مشغول به کار شده اند. از جمله یکی از فعال ترین سایت های کودک در کشور می توان به سایت وولک اشاره کرد. سایت وولک با چندین سال تجربه در زمینه تولید محتواهای کودکان و نوجوانان و مطالب پزشکی، آموزشی و مفید برای والدین و کودکان یکی از پر سابقه ترین و مطمئن ترین سایت ها در زمینه کودک و نوجوان می باشد که می توان در زمینه های مختلف از مطالب آن، استفاده کرد.:: بازدید از این مطلب : 198
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم دختر ایرانی / اسم پسرانه پر طرفدار / voolak.com

 

پیش از انتخاب بهترین پزشک کودک، بهترین دندانپزشک کودک و حتی بهترین دکوراسیون اتاق کودک، پدران و مادران باید برای کودک خود یک اسم انتخاب کنند. دنیای اسامی ایرانی بسیار گسترده است. آشنایی با معانی و ریشه اسامی کار سختی است. هنگام انتخاب اسم دختر ایرانی و یا یک اسم پسرانه پر طرفدار، تمامی اعضای خانواده و حتی دوستان و آشنایان سعی می کنند اسامی مختلفی که می شناسند را به پدران و مادرانی که منتظر تولد کودک خود هستند، معرفی کنند. آشنایی با ریشه و معانی مختلف اسامی کار دشواری است که به طور حتم همگان با آن آشنایی ندارند. به همین دلیل است که راه های مختلفی برای پیدا کردن اسامی و همچنین معانی و ریشه آن مقابل پدران و مادران قرار دارد.

یکی از سنتی ترین و قدیمی ترین روش های انتخاب اسم، استفاده از کتابچه های اسامی می باشد. در این کتابچه ها اسامی براساس حروف الفبا لیست شده و پدران و مادران می توانند با خواندن آن علاوه بر آشنایی با اسامی بیشتر، معانی و ریشه های مختلف آن ها را نیز بشناسند. اما استفاده از کتابچه ها یک عیب و سختی دارد، و آن این است که کاری زمان بر و وقت گیر می باشد. برای کسانی که اسم خاصی مد نظر دارند استفاده از کتابچه برای یافتن معنی آن کار سختی خواهد بود چون باید بین کلی اسم به دنبال اسم مورد نظر خود بگردند. اما مزیت استفاده از این راه، آشنایی با اسامی بیشتر می باشد. برای پدران و مادرانی که تنها به دنبال یافتن معنی یا ریشه یک اسم هستند یک راه ساده تر نیز وجود دارد.

ساده ترین و راحت ترین راه برای انتخاب اسم دختر ایرانی و یا آشنایی با اسامی دخترانه پر طرفدار یا اسم پسرانه پر طرفدار، استفاده از سایت هایی است که در حیطه کودک فعالیت می کنند. یکی از سایت هایی که در زمینه کودک فعالیت می کند سایت وولک است. سایت وولک با آدرس اینترنتی voolak.com، یک سایت با مطالب متعدد در رابطه با کودک و مسائل مرتبط با آن ها می باشد. والدین می توانند با مراجعه به سایت وولک، به مطالب مختلف پزشکی کودکان و همچنین آموزش های متعدد برای کودکان خود دسترسی پیدا کنند. تمامی این آموزش ها و مطالب به طور رایگان در اختیار والدین و کودکان قرار می گیرند.:: بازدید از این مطلب : 189
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم پسرانه محبوب / نام دختر فارسی / وولک

 

اسم، اولین هدیه ای است که پدر و مادر برای کودک خود انتخاب می کنند و کودک نیز همیشه آن را به همراه خواهد داشت. اسم و رسم برای کودک تنها یک نشا هویتی و برای خطاب قرار دادن کودک محسوب نمی شود. اسم تاثیر بسزایی بر روی روحیه، اعتماد به نفس و حتی نحوه شکل گیری شخصیت کودکان می گذارد. به همین دلیل است که اکثر پدران و مادران سعی می کنند یک اسم پسرانه محبوب و یا یک نام دخترانه فارسی که در عین اصالت دارای زیبایی خاص نیز باشد، برای کودک نو رسیده و یا هنوز به دنیا نیامده خود انتخاب کنند.

انتخاب نام دختر فارسی و یا یک اسم پسرانه محبوب از میان دنیای وسیع اسامی زیبا و جذاب فارسی، یکی از دغدغه های استکه ذهن اکثر پدران و مادران و حتی خانواده های آنها را به خود مشغول کرده است. با توجه به این که انتخاب اسم پسرانه محبوب و نام دختر فارسی یکی از سخت ترین کارهایی است که هر پدر و مادر باید انجام دهند، بسیاری از اقوام و آشنایان نیز با اظهار نظر و گفتن اسامی جدید و امروز سعی می کنند به آنها کمک کنند تا با اسامی بیشتری آشنا شوند.

بسیاری از اسامی جدید اکثرا دارای ریشه هایی قومیتی هستند. مسلما به دلیل نداشتن آشنایی با قومیت های دیگر، والدین هیچ ایده ای از معانی اینگونه اسامی نیز ندارند.. استفاده از کتاب های اسامی که یک روش قدیمی به شمار می رود، می تواند یک راهکار برای کمک به حل این مشکل باشد. هر چند باید به این نکته توجه داشت که در اکثر کتاب های اسامی و معانی، همه نام ها بر اساس حروف الفبا قرار گرفته اند و ممکن است پیدا کردن یک نام دختر فارسی و یا اسم پسرانه محبوب که مطابق با ریشه و معیارهای مدنظر والدین است، دشوار شود. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از پدران و مادران برای کمک به پیدا کردن اسم کودک خود از خدمات سایت های آنلاین کمک می گیرند. سایت وولک نیز سایتی است که می تواند به والدین از بسیاری جهات کمک های بسزایی کند. در سایت وولک علاوه بر آشنایی با اسامی مختلف، بسیاری مطالب آموزشی و آموزنده برای کودکان و والدین آنها قرار گرفته است که می توانند از آنها استفاده کنند.:: بازدید از این مطلب : 213
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی ماشین / نقاشی خرگوش / وولک

 

 

کودکان با کشیدن نقاشی احساسات خود را بروز می دهند و از طریق کشیدن طرح های مختلف نقاشی احساساتی کنونی و یا احساسات گذشته خود را به تصویر می کشند. به همین خاطر است که روانشناسان متخصص کودک معتقد هستند که می توان با بررسی طرح های رسم شده توسط کودکان به اطلاعات و ویژگی بسیاری زیادی از شخصیت شکل گرفته در آن ها پی برد. نقاشی ماشین یکی از طرح هایی است که شاید برای پسر بچه ها جذاب تر باشد بنابراین اینطور نیست که کشیدن نقاشی تنها برای دختر بچه ها جذاب باشد بلکه این طرح های انتخابی شما است که کودک شما را برای کشیدن آن طرح مانند طرح نقاشی ماشین تشویق کند یا خیر. کشیدن نقاشی یکی از فعالیت های فیزیکی سرگرم کننده کودکان است که به رشد فعالیت ها و مهارت های حرکتی کودکان کمک بسیار زیادی می کند.

پسر بچه ها معمولا از سن بسیار کمک علاقه بسیار زیادی به ماشین ها و بازی هایی که در آن ماشین دخیل باشد دارند بنابراین نقاشی ماشین می تواند برای آن ها بسیار جذاب باشد. نقاشی ماشین یکی از طرح های بسیار ساده و ابتدایی به حساب می آیند بنابراین کودک شما از سن بسیار پایین می تواند آن را رسم کند و زمانی که طرح نقاشی ماشین را به پایان می رساند این امر باعث تقویت اعتماد به نفس کودک شما خواهد شد زیرا در واقع کودک شما از سن بسیار کم فعالیت را به تنهایی انجام داده و به پایان رسانده است. نقاشی ماشین یکی از طرح های بسیار جذابی است که کودک شما از رسم آن لذت بسیاری خواهد برد

نقاشی خرگوش یکی از طرح های بسیار جذاب نقاشی برای کودکان شما خواهد بود. کودکان از سن بسیار کمک به حیوانات علاقه دارند بنابراین طرح نقاشی خرگوش یکی از طرح های نقاشی موردعلاقه و جذاب برای فرزند شما خواهد بود. والدین همواره سعی می کنند تا علاقه فرزندشان به کشیدن نقاشی را بیشتر و بیشتر کنند زیرا کودکان امروزه اغلب به وسایل الکترونیکی، فضای مجازی و در واقع اینترنت جذب می شوند و کنسول های بازی، موبایل ها، لپ تاپ ها و کامپیوتر از علایق کودکان امروزی است که اکثر وقت روزانه ی خود را با این وسایل می گذرانند اما کشیدن نقاشی خرگوش یا هر طرح نقاشی دیگری فرزند شما را از این وسایل الکترونیکی و فضای مجازی حتی برای چند ساعت دور خواهد کرد. میتوانید این نقاشی را در ویسایت وولک ببنید.کودکان امروزی به نسل شبکه معروف هستند بنابراین یکی از دغدغه های امروزی روانشناسان کودک و والدین این است که کودکان را از این فضا ها دورتر کنند..:: بازدید از این مطلب : 235
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

کاردستی جدید / فیلم نقاشی کودکانه ساده / وولک

 

 

 

یکی از سرگرمی های کودکان ساخت کاردستی است . آنان تقریبا از دوسالگی با ابزار مختلف مثل کاغذ ، مقوا ، چسب و قیچی شروع به ساخت کاردستی زیبا می کنند . گاهی این کاردستی جدید را از فیلم آموزش کاردستی یاد می گیرند و گاهی از خلاقیت خود برای ساخت کاردستی آسان در خانه بهره می گیرند و درست کردن کاردستی برای آنان لذت بسیاری دارد و به نوعی با ساخت کاردستی ، خود را به دیگران ثابت می کنند و در ذهن خود می گویند من هم می توانم . کودکان برای داشتن سرگرمی نیز به سراغ کاغذ و قیچی می روند و بریدن کاغذ یا دادن شکل به آن برای کودکان جذابیت بسیاری به همراه دارد. بعضی وقت ها در مهدکودک یا مدرسه از آن ها کاردستی های مختلفی خواسته می شود و شما برای کمک به ساخت کاردستی با کاغذ برای کودکان نیاز به آموزش کاردستی دارید. ساخت کاردستی جدید ، استفاده از ابزار را به کودکان می آموزد و کودک با خلاقیت خود و با سرهم کردن وسایل مختلف کاردستی بسازد. یک کاردستی ساده و آسان ، مانند اریگامی که تنها با تا کردن کاغذ انجام می شود برای کودکانی که به تازگی می خواهند درست کردن کاردستی با کاغذ ها را آغاز کنند مناسب است .در سایت وولک نمونه های ساده و زیادی از نقاشی و کاردستی وجود دارد.

کودکان با نقاشی کردن ، احساسات و تخیلات خود را تخلیه می کنند. کودکان تقریبا از سن یک سالگی نقاشی کودکانه ساده می کشند و همان نقاشی های ساده برای کودکان موجب برقراری ارتباط می شود . درواقع آن ها در این سن، درکی که از اطراف و اجسام آن دارند را می کشند و همان نقاشی کودکانه ساده و آسان که از نظر ما خط خطی است ، بخش مهمی از فرایند رشد ذهنی و ادراکی اوست . به طور کلی کودکان از کشیدن نقاشی جدید کودکانه در هر جایی ، روی کاغذ ، روی بدن خود ، روی دیوار و … لذت بسیاری می برند و به نوعی با این کار ارتباطات برقرار می کنند .نشان دادن یا کشیدن نقاشی زیبا برای کودکان، آن ها را ترغیب به امتحان و تجربه این فعالیت پرخلاقیت می کند. اگرچه ممکن است طرح نقاشی کودکانه برای شما آسان یا بی معنی به نظر بیاید، اما همین فیلم نقاشی کودکانه ساده، نشانه های بزرگی است از آن چه در ذهن کودک می گذرد و درکی که او از اطراف دارد. در ادامه این مقاله به صورت مفصل با شما در رابطه با تاثیرات متعدد نقاشی کودکانه صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید!:: بازدید از این مطلب : 198
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی گورخر / نقاشی سفید برفی / وولک

 

نقاشی یکی از سرگرمی های جذاب کودکانه است که از گذشته تا به امروز محبوبیت خود را در بین کودکان حفظ کرده است. کودکان به طور غریزی روحیه ای کنجکاو دارند و تلاش می کنند تا محیط پیرامون خود را بهتر و بیش تر بشناسند. بنابراین انجام فعالیت ها و بازی هایی که به آن ها در مسیر شناخت بیشتر محیط اطرافشان کمک می کند، برایشان بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

کشیدن نقاشی های متنوع کودکانه نوعی از این فعالیت ها است که به کودکان به شناخت بیشتر و افزایش آگاهی و اطلاعاتشان کمک می کند. شما می توانید با آموزش طرح های نقاشی های متنوع به کودکان، اطلاعات عمومی آن ها را افزایش دهید. به عنوان مثال می توانید با آموزش طرح های نقاشی های حیوانات مانند نقاشی گورخر کودکان را با حیوانات بیش تری آشنا کنید.

همچنین بهتر است بدانید که کشیدن نقاشی گورخر یا هر نقاشی کودکانه ی دیگری فواید بسیار زیادی برای کودکان در مسیر رشد شخصیتی بهتر و حتی رشد جسمی بهتر، دارد. به عنوان مثال زمانی که فرزند شما کشیدن نقاشی گورخر خود را به اتمام می رساند، در واقع در حال افزایش و تقویت یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی خود یعنی اعتماد به نفس است.

نقاشی کشیدن علاوه بر اینکه برای کودک بسیار نشاط آور و جذاب است، باعث افزایش دانش او نیز می شود. برخی از نقاشی ها جنبه تفریحی دارند و یا کودک به یک شخصیت علاقه نشان می دهد تا آن را بکشد و به دیوار اتاق خود بزند. نقاشی سفید برفی یکی از نقاشی های مورد علاقه بچه هاست. برای کشیدن نقاشی سفید برفی کافی است با ما در وولک همراه باشید.

بسیاری از کودکان شخصیت های کارتونی را برای خود الگو قرار می دهند و برای کشیدن نقاشی سفید برفی ذوق بسیاری نشان می دهند. کشیدن نقاشی سفید برفی در وولک ، کودک را شاد می کند و او را برای انجام کارهای هنری بزرگتر آماده می کند.:: بازدید از این مطلب : 203
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم پسرانه شمالی / اسم پسرانه کردی / voolak.com

 

ایران کشوری است متشکل از قومیت های مختلف که در سراسر کشور پخش شده اند. در بخش جنوب ایران اقوام بلوچ و بندری و عرب ، قسمت های غربی اکثرا کرد و لر و ترک و در قسمت های شمالی نیز اقوام شمالی که اکثر در استان های گیلان و مازندران متمرکز شده اند ، زندگی می کنند. با توجه به چند قومیتی بودن کشور ایران ، مسلما وصلت هایی نیز در میان این اقوام صورت گرفته است. همانطور که امروزه شاهد هستیم بسیاری از خانواده های ایرانی را پدران و مادرانی از قومیت های مختلف تشکیل می دهند. در نتیجه کودکان آنها چند قومیتی خواهند بود. در همچین خانواده هایی انتخاب اسم برای کودکان ممکن است کمی دشوارتر از همیشه باشد. زیرا هر پدر و مادری مایل است از قوم خود برای کودک اسم انتخاب کند. یک پدر شمالی ترجیح می دهد برای پسر هنوز متولد نشده خود یک اسم پسرانه شمالی انتخاب کند. از سوی دیگر ، مادر کرد آن فرزند اسم پسرانه کردی را بر هر اسم دیگری ترجیح می دهد. این اختلاف نظراتی که بین پدران و مادران پیش می آید باعث می شود که گاهی کودکان این خانواده های چند قومیتی ، دارای چند اسم مختلف شوند. تنها بدین ترتیب است که کودک می تواند هم یک اسم پسرانه کردی داشته باشد و هم یک اسم پسرانه شمالی!

سایت وولک با آدرس اینترنتی https://www.voolak.com ، از جمله سایت هایی است که تجربه زیادی در زمینه فعالیت در حیطه کودک و نوجوان دارد. مطالبی همراه با آموزش های متنوع و مفید برای کودکان و همچنین پدران و مادران آنها قرار داده است. کودکان می توانند از آموزش هایی که در حیطه نقاشی و کار دستی تهیه شده اند برای ارتقا و گسترش مهارت های خود استفاده کنند. بسیاری از کودکان نیز هنگام تمرین کردن طبق این آموزش ها متوجه می شوند که در ساخت یکی از صنایع دستی و یا نقاشی کشیدن دارای استعداد هستند و در آینده به طور جدی تری این رشته را دنبال خواهند کرد. علاوه بر کودکان ، سایت وولک برای پدران و مادران نیز مطالب مفیدی آماده کرده است. هر کودک در دوره رشد و تکامل خود با مشکلات و اختلالات فراوانی مواجه می شود. از آنجایی که بدن هر کودک با دیگری متفاوت است ، راهکارها و مدیریت این مشکلات نیز متفاوت خواهد بود. سایت وولک با تهیه مطالب پزشکی معتبر سعی کرده است تا تمامی ابعاد این گونه مشکلات را پوشش دهی کند.:: بازدید از این مطلب : 192
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

کلیپ شعر کودکانه / voolak

 

کودک شما می تواند صدایی غیر از صدای شما را نیز به طور کامل تشخیص دهد بنابراین می توانید برای کودک خود شعر کودکانه فارسی پخش کنید و از واکنش های کودک خود به شعر کودکانه کوتاه لذت ببرید. کودک شما در این دوره حتی اگر با صدای کم هم برای او پخش کنید سعی می کند تا آوا های با صدا های کم را نیز بشنود. دوازده ماهگی: در این سن، کودک شما تمامی صدا ها را تشخیص می دهد و حتی می تواند شعر کوتاه کودکانه و متن شعر کودکانه موردعلاقه خود را نیز تشخیص دهد. پخش کردن کلیپ شعر کودکانه یا آهنگ کودکانه برای کودک در این سن می تواند در تقویت قوای شنوایی و بینایی او تاثیر گذار باشد.

شعر های کودکانه زیادی مناسب کودکان وجود دارد. شنیدن شعر و دیدن کلیپ شعر کودکانه، چه شعر کودکانه قدیمی چه جدید توسط کودک برای فرزند شما بسیار مفید است و مزیت های زیادی دارد. کودکان دوست دارند آهنگ کودکانه تصویری یا صوتی مورد علاقه خود را بار ها و بار ها بشنوند. معمولا کودکان شعر کودکانه شاد مورد علاقه خود را به سرعت حفظ می کنند و همان طور که اشاره شد این امر باعث تقویت حافظه کودک شما می شود. اهمیت شنیدن شعر کودکانه زیاد است چرا که همانطور که می دانید اولین راه ارتباطی کودک با مادر خود قدرت شنوایی و صدا است بنابراین در صورتی که مادر با کودک خود صحبت نکند و یا برای او شروع به خواندن آهنگ کودکانه شاد فارسی نکند ممکن است کودک شما به اندازه کافی محبتی که نیاز دارد را دریافت نکند. بنابراین از زمان تولد فرزند خود، از صحبت و خواندن شعر شاد کودکانه برای او غافل نشوید.

یکی از بهترین راه های آماده سازی کودکان برای مراحل بعدی زندگی استفاده از منابع آنلاین برای یادگیری آنها  است ، اما انتخاب سایت کودکانه مناسب می تواند یک چالش واقعی باشد بنابراین اگر آنچه که به دنبال آن برای کودک خود هستید ، شامل سایت های درجه یکی است که باعث می شود بچه های شما به اندازه کافی باهوش شوند تا مراحل بعدی زندگی موفقیت را کسب کنند ، این منابع عالی را برای سایت کودک خود در نظر بگیرید همچنین تعدادی از بهترین روش های منحصر به فرد برای سایت کودکان وجود دارد که معمولاً در یک سایت معمولی بکار برده نمی شود و شما عزیزان می توانید تمامی ویژگی های یک سایت ویژه را در وبسایت وولک به نشانی اینترنتی https://www.voolak.com برای کودکان خود بیابید.

 :: بازدید از این مطلب : 188
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر کودکانه کوتاه
وولک

 

 

گوش کردن به آهنگ نه تنها برای کودکان خردسال از نظر تربیتی، تقویت هوش و شادی آفرینی مهم است بلکه برای نوزادان نیز اهمیت داد سایت وولک در یک مقاله به آن پرداخته است و میتوانید بخشی از آنرا را اینجا بخوانید. یکی از راه های ارتباط با فرزند در دوران جنینی گوش دادن به شعر کودکانه کوتاه است . اما باید بدانید صدای زیاد موجب ترسیدن کودک شما می گردد و شاید خطراتی را به همراه داشته باشد شما می توانید با دانلود آهنگ کودکانه بی کلام و آرام با ا ارتباط بر قرار کنید و یا اگر می خواهید کلیپ آهنگ کودکانه ببینید یا گوش دهید صدای آن را کم کنید تا آزاری به کودکتان نرسد . گوش دادن به ترانه کودکانه فارسی باعث می شود در دوران کودکی کلمات را به راحتی متوجه شوند . در دوران نوزادی نیز به دانلود ترانه کودکانه بپردازید تا هم او را با کلمات آشنا کنید هم موجب آرامش او شوید و هم بتوانید با شعر کودکانه صوتی با او ارتباط برقرار کنید.
تاثیر شعر و آهنگ کودکانه بر روی فرزند شما در سنین مختلف متفاوت است. کودک شما حتی زمانی که در رحم مادر بود نیز قادر به شنیدن صدای شما بود. خواندن آهنگ کودکانه قشنگ با صدای بلند برای نوزاد تازه متولد شده نیز تاثیراتی دارد. شما از زمان تولد فرزند خود می توانید شروع به خواندن ترانه کودکانه زیبا برای او کنید؛ چرا که شنیدن صدای مادر به فرزند شما آرامش را منتقل می کند و بی شک شنیدن صدای مادر در حالی که متن شعر کودکانه را می خواند برای کودک شما بسیار لذت بخش است.
از حدود سه ماهگی: قدرت شنوایی کودک شما قوی تر و هوشیار تر شده است، در این سن کودک شما با شنیدن صدای شما هنگام خواندن شعر کودکانه صوتی ممکن است به طور مستقیم به شخص شما واکنش نشان دهد و مستقیم به شما نگاه کند. در صورتی که شما شروع به خواندن شعر های کودکانه کردید و کودک شما مستقیم به شما نگاه نکرد و به اطراف نگاه کرد نگران نشوید، به احتمال زیاد کودک تمرکز خود را از دست داده است و یا خسته شده است. از همین امر می توان نتیجه گرفت که خواندن شعر کودکانه جدید برای نوزاد باعث تقویت قدرت تمرکز او می شود زیرا کودک شما هنگامی که صدای خواندن شعر یا آهنگ کودکانه زیبا توسط مادر خود را می شنود تلاش می کند تا صاحب آن صدا را پیدا کند.:: بازدید از این مطلب : 191
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر کودکانه کوتاه صوتی / voolak

 

نوزاد ها بعد از تولد خود صدای مادر خود را تشخیص می دهند و این در حالتی هست که بسیاری از حس ها مانند بینایی و غیره از لحظه تولد فعال نیستند و شنوایی حسی است که نوزاد شما از بدو تولد از آن بهره مند است. کودک تازه متولد شده زمانی که شما برای او شعر کودکانه می خوانید به صدای شما پاسخ می دهد و می تواند به طور واضح صدای شما را تشخیص دهد. ممکن است زمانی که شما شروع به پلی کردن شعر کودکانه کوتاه صوتی برای فرزند خود می کنید شاهد هیجان زده شدن او نیز باشید چرا که فرزند شما در تلاش است تا صدا های اطراف خود را بیشتر و بهتر درک کند. کودک می تواند با خواندن ترانه های کودکانه روی صدای خود بیشتر کار کند و به نوعی تمرین صدا داشته باشد . خواندن شعر های کودکانه اعتماد به نفس فرزند شما را بالا برده و باعث می شود به راحتی با دیگران صحبت کنند .واژگان در ذهن کودک بوسیله خواندن و یادگیری آهنگ کودکانه شاد فارسی افزایش می یابد و این باعث می شود در دوران مدرسه تکلم بهتری داشته باشند .

این که از زمانی که نوزاد شما متولد می شود شروع به خواندن شعر کودکانه برای او کنید تاثیر بسیار مثبتی در روند رشد توانایی شنوایی کودک شما دارد. شما حتی می توانید این کار را به صورت یک برنامه ثابت انجام دهید و به طور روزانه قبل از خواب کودک خود، برای او شروع به خواندن شعر کودکانه جدید کنید یا حتی برای کودک خود اقدام به دانلود شعر کودکانه یا آهنگ کودکانه کنید و برای او شعر های کودکانه پخش کنید. حتی می توانید در سن مناسب کودک خود برای او عروسک هایی که مجهز به شعر کودکانه شاد هستند، تهیه کنید.

استفاده از اشکال قابل تشخیص برای کودکان خصوصاً خردسالان جذابیت بیشتری دارد زیرا این روند یادگیری را در کودکان ترغیب و تقویت می کند حیوانات ، اشکال طبیعت و اشیاء اطراف خانه همه برای کودکان آشنا و قابل شناسایی هستند ، زیرا بخش اعظمی از جهان بینایی و لمسی کودکان را تشکیل می دهد و جالب است بدانید که سایت وولک به نشانی https://www.voolak.com از این ویژگی ها به نحو احسن بهره برده است.:: بازدید از این مطلب : 152
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر کودکانه شاد
وولک

 

شعر ها و آهنگ های کودانه بسیار برای کودکان مفید هستند و باعث رشد ذهن آنها میشوند. از طریق شنوایی، تفکر و تخیل و آشنایی با احساسات و مفاهیم مختلف خیلی مهم هست که کودکان بجای آهنگ های شاد بزرگسالان برای تامین نیاز به شادی خود حتما شعر کودکانه شاد گوش بدهند. نباید به بهانه ی بد آموزی آنهگ های شاد بزرگسالان انها را به طور کلی از گوش دادن آهنگ های شاد محروم کرد و آهنگ های شاد مناسب برای کودک نه تنها برای او ضرر ندارند بلکه خیلی هم مفید هستند و میتوانید در سایت های متفاوتی که در حوزه کودک کار میکنند مثل وولک این آهنگ ها را پیدا کنید. واژگان در ذهن کودک بوسیله خواندن و یادگیری آهنگ کودکانه شاد فارسی افزایش می یابد و این باعث می شود در دوران مدرسه تکلم بهتری داشته باشند .
این که از زمانی که نوزاد شما متولد می شود شروع به خواندن شعر کودکانه برای او کنید تاثیر بسیار مثبتی در روند رشد توانایی شنوایی کودک شما دارد. شما حتی می توانید این کار را به صورت یک برنامه ثابت انجام دهید و به طور روزانه قبل از خواب کودک خود، برای او شروع به خواندن شعر کودکانه جدید کنید یا حتی برای کودک خود اقدام به دانلود شعر کودکانه یا آهنگ کودکانه کنید و برای او شعر های کودکانه پخش کنید. حتی می توانید در سن مناسب کودک خود برای او عروسک هایی که مجهز به شعر کودکانه شاد هستند، تهیه کنید. میتوانید با عروسک ها برای آنها اجرا کنید و اهنگ ها را بخوانید. آهنگ ها طیف احساسات کودک را نیز گسترش میدهند. او را با موقعیت های مختلف آشنا میکنند و باعث رشد قوه تخیل او میشوند. کودک همانگونه که آهنگ های بزرگسالان را حفظ میکند و راجب معانب آن کنجکاوی میکند و سوال میپرسد درباره آهنگ های کودکانه نیز تفکر و کنجکاوی میکند.:: بازدید از این مطلب : 197
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر های کودکانه فارسی / وولک

 

آهنگ کودکانه به راحتی در ذهن کودک حک می شود و با همین شعر های کودکانه فارسی و ساده می توانید برای کودکان تدریس کنید تا به راحتی کلمات را به ذهن بسپارند . نگه داشتن کلمات همراه با آهنگ کودکانه صوتی در ذهن برای کودکان به مراتب راحت تر از یادگیری ساده آن است . شنیدن شعر کودکانه کوتاه و همچنین تماشای فیلم آهنگ کودکانه تصویری که به صورت ویدیو است، به کودک شما کمک می کند تا صدا و آوا های کلمات جدید و همچنین شکل کلمات جدید بیشتر آشنا شوند. بنابراین شنیدن شعر کودکانه زیبا توسط کودک دایره لغات فرزند شما را بزرگ تر می کند.

شما با خواندن ترانه کودکانه شاد برای فرزندانتان به او آرامش می دهید و خواندن ترانه های کودکانه باعث صمیمیت بیشتر بین فرزندان و والدین می شود .یادگیری با آهنگ کودکانه شاد اعتماد به نفس او را بالا می برد؛ زیرا سرعت یادگیری بالا می رود و بازدهی بیشتر می شود به همین دلیل است که اعتماد به نفس کودک از طریق گوش دادن به آهنگ کودکانه زیبا بیشتر می شود .

هرچه کودک شما بیشتر به شعر شاد کودکانه به خصوص شعر کودکانه شاد قدیمی گوش دهد، بیشتر با مفاهیم ادبی نیز آشنا می شود و این امر دانش زبانی کودک شما را افزایش می دهد؛ زیرا ممکن است زمانی که شما شروع به خواندن شعر کوتاه کودکانه برای فرزند خود می کنید یا با دانلود شعر کودکانه برای کودک خود شعر های کودکانه پخش می کنید، سوالاتی برای کودک شما به وجود بیاید که با پاسخ شما به دانش زبانی کودک افزوده می شود.

کودکان عاشق شخصیت های متحرک ، به خصوص شخصیت های شاد و دوست داشتنی هستند  این روش ممکن است برگرفته از شخصیت های تازه ایجاد شده و یا ممکن است از برنامه های تلویزیونی ، فیلم ها یا بازی هایی که با آنها آشنا هستند نیز باشد.

وقتی برای فرزند خود یک قصه تعریف می کنید کودک می تواند تخیل کند می تواند رویاپردازی کند و خود را جای قهرمان قصه ها قرار دهد و ذهن و فکر خود را برای ارتباط برقرار کردن با قصه فعال نماید. وولک جاییه برای وول زدن بچه ها، جاییه که پدر و مادرها میتونن به راحتی و با خیال راحت بچه هاشون رو رها کنن تا اونها اونجا قصه کودکانه گوش کنن، بازی کنن، سرگرم بشن و آموزش ببینن!

 :: بازدید از این مطلب : 206
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 24 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر کودکانه جدید / وولک

 

نوزاد ها بعد از تولد خود صدای مادر خود را تشخیص می دهند و این در حالتی هست که بسیاری از حس ها مانند بینایی و غیره از لحظه تولد فعال نیستند و شنوایی حسی است که نوزاد شما از بدو تولد از آن بهره مند است. کودک تازه متولد شده زمانی که شما برای او شعر کودکانه جدید می خوانید به صدای شما پاسخ می دهد و می تواند به طور واضح صدای شما را تشخیص دهد. ممکن است زمانی که شما شروع به پلی کردن ترانه کودکانه صوتی برای فرزند خود می کنید شاهد هیجان زده شدن او نیز باشید چرا که فرزند شما در تلاش است تا صدا های اطراف خود را بیشتر و بهتر درک کند.

کودک می تواند با خواندن ترانه های کودکانه روی صدای خود بیشتر کار کند و به نوعی تمرین صدا داشته باشد . خواندن شعر های کودکانه اعتماد به نفس فرزند شما را بالا برده و باعث می شود به راحتی با دیگران صحبت کنند .واژگان در ذهن کودک بوسیله خواندن و یادگیری آهنگ کودکانه شاد فارسی افزایش می یابد و این باعث می شود در دوران مدرسه تکلم بهتری داشته باشند .

این که از زمانی که نوزاد شما متولد می شود شروع به خواندن شعر کودکانه برای او کنید تاثیر بسیار مثبتی در روند رشد توانایی شنوایی کودک شما دارد. شما حتی می توانید این کار را به صورت یک برنامه ثابت انجام دهید و به طور روزانه قبل از خواب کودک خود، برای او شروع به خواندن شعر کودکانه جدید کنید یا حتی برای کودک خود اقدام به دانلود شعر کودکانه یا آهنگ کودکانه کنید و برای او شعر های کودکانه پخش کنید. حتی می توانید در سن مناسب کودک خود برای او عروسک هایی که مجهز به شعر کودکانه شاد هستند، تهیه کنید.

ذهن کودکان شما عاشق یادگیری است و سایت وولک فرصتی عالی برای ایجاد سرگرمی و جذاب کردن یادگیری است بنابراین کودکان خود را با بازی ها و فعالیت هایی که شامل یادگیری و پازل ها در یک سایت است، مشغول کنید. اگرچه سایت مناسب برای کودکان فرصتی برای شکستن هنجارهای سایت مناسب برای بزرگسالان است ، اما هنوز هم با مجموعه بهترین دستورالعمل های عملکرد خود همراه است به هر حال فرصتی است که با هم متفاوت فکر کنیم و تفریح ​​زیادی داشته باشیم و برای یک راهنمایی عمومی انتخاب سایت کودک خود به یاد داشته باشید که باید روشن و جسورانه و سرگرم کننده و آموزشی برای کودک شما باشد فرزندان شما می توانند امروز در یک محیط آنلاین ایمن چیز جدیدی بیاموزند بنابراین سایت های آموزشی برای کودکان بسیار سرگرم کننده هستند اگر سایت کودکانه مناسب طراحی شده باشد و محتوای مناسبی داشته باشد کودکان شما می توانند صدها ویدئو کلیپ نمایش را تماشا کرده و بازی هایی را انجام دهند که به آنها کمک می کند حروف ، صداهای حیوانات ، قافیه ها ، رنگ ها و موارد دیگر را یاد بگیرند.

 :: بازدید از این مطلب : 147
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 24 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی کاراته / نقاشی خرچنگ / وولک

 

از جمله مواردی که نقاشی کاراته یا هر نقاشی دیگری در مسیر رشد عاطفی کودکان دارد می توان به افزایش و تقویت اعتماد به نفس در کودکان اشاره کرد. کودکانی که نقاشی کاراته یا نقاشی های دیگر را به طور مداوم ترسیم می کنند یا انجام این سرگرمی یکی از بازی ها و سرگرمی های محبوب آن ها است، هربار که طرح هنری خود را به پایان می رسانند و به اطرافیان و بزرگتر های خود نشان می دهند این امر باعث افزایش اعتماد به نفس در شخصیت آن ها می شود.

درباره ی رشد روحی می توان گفت زمانی که کودک درحال کشیدن نقاشی کاراته هست باید طرح ها، الگو ها و رنگ های متفاوت را انتخاب کند و سپس آن ها را باهم ترکیب کند تا به طرح نهایی برسد. این کار باعث افزایش و تقویت قدرت تصمیم گیری در شخصیت کودک می شود. درباره رشد جسمی، زمانی که کودک درحال ترسیم نقاشی کاراته است درواقع قلم را به دست گرفته و به کاغذ می کوبد؛ درحال تقویت عضلات دستان خود از سن بسیار کم است و این کار به رشد جسمی او بسیار کمک می کند. همچنین پدر و مادر ها می توانند طرح هایی را در وولک انتخاب کنند که به طور غیرمستقیم باعث افزایش اطلاعات عمومی کودکان شود. کودکی که از سن پایین مشغول ترسیم نقاشی کاراته می شود با انواع لباس ها و پوشاک ها آشنا می شود و همچنین در حین ترسیم نقاشی کاراته با الگو ها و رنگ های بسیار بیشتری آشنا می شود.

همچنین کودکان با نقاشی کشیدن می توانند رشد عاطفی و جسمی بهتری داشته باشند. به عنوان مثال هنگامی که کودک درحال کشیدن نقاشی خرچنگ است درواقع درحال تقویت قدرت عضلات دستان خود است. از فواید عاطفی و روحی نیز می توان به تاثیر کشیدن نقاشی خرچنگ یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری در تقویت و افزایش اعتماد به نفس در شخصیت کودکان اشاره کرد. زمانی که کودک نقاشی خرچنگ خود را به پایان می رساند درواقع فعالیتی را با کمک فرد دیگر یا خود به تنهایی به پایان رسانده است و این امر باعث افزایش اعتماد به نفس در شخصیت او می شود. با آموزش نقاشی خرچنگ کودکان خود را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید!:: بازدید از این مطلب : 175
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 23 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر کودکانه صوتی / وولک

 

نوزاد ها بعد از تولد خود صدای مادر خود را تشخیص می دهند و این در حالتی هست که بسیاری از حس ها مانند بینایی و غیره از لحظه تولد فعال نیستند و شنوایی حسی است که نوزاد شما از بدو تولد از آن بهره مند است. کودک تازه متولد شده زمانی که شما برای او شعر کودکانه می خوانید به صدای شما پاسخ می دهد و می تواند به طور واضح صدای شما را تشخیص دهد. ممکن است زمانی که شما شروع به پلی کردن ترانه کودکانه صوتی برای فرزند خود می کنید شاهد هیجان زده شدن او نیز باشید چرا که فرزند شما در تلاش است تا صدا های اطراف خود را بیشتر و بهتر درک کند.

کودک می تواند با خواندن ترانه های کودکانه که در سایت وولک وجود دارد، روی صدای خود بیشتر کار کند و به نوعی تمرین صدا داشته باشد . خواندن شعر های کودکانه اعتماد به نفس فرزند شما را بالا برده و باعث می شود به راحتی با دیگران صحبت کنند .واژگان در ذهن کودک بوسیله خواندن و یادگیری آهنگ کودکانه شاد فارسی افزایش می یابد و این باعث می شود در دوران مدرسه تکلم بهتری داشته باشند .

هرچه کودک شما بیشتر به شعر شاد کودکانه به خصوص شعر کودکانه شاد قدیمی گوش دهد، بیشتر با مفاهیم ادبی نیز آشنا می شود و این امر دانش زبانی کودک شما را افزایش می دهد؛ زیرا ممکن است زمانی که شما شروع به خواندن شعر کوتاه کودکانه برای فرزند خود می کنید یا با دانلود شعر کودکانه برای کودک خود شعر های کودکانه پخش می کنید، سوالاتی برای کودک شما به وجود بیاید که با پاسخ شما به دانش زبانی کودک افزوده می شود.

قدرت شنوایی کودک شما قوی تر و هوشیار تر شده است، در این سن کودک شما با شنیدن صدای شما هنگام خواندن شعر کودکانه صوتی ممکن است به طور مستقیم به شخص شما واکنش نشان دهد و مستقیم به شما نگاه کند. در صورتی که شما شروع به خواندن شعر های کودکانه کردید و کودک شما مستقیم به شما نگاه نکرد و به اطراف نگاه کرد نگران نشوید، به احتمال زیاد کودک تمرکز خود را از دست داده است و یا خسته شده است. از همین امر می توان نتیجه گرفت که خواندن شعر کودکانه جدید برای نوزاد باعث تقویت قدرت تمرکز او می شود زیرا کودک شما هنگامی که صدای خواندن شعر یا آهنگ کودکانه زیبا توسط مادر خود را می شنود تلاش می کند تا صاحب آن صدا را پیدا کند.:: بازدید از این مطلب : 207
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 23 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی تلویزیون / نقاشی سیبhttps://www.voolak.com/

 

 

 کشیدن نقاشی سیب می تواند نقش بسیار مهمی بر روی رشد روحی و عواطف کودک شما باشد. حتی در بعضی موارد روانشناسان کودک از نقاشی برای درمان احساسات کودکانی که دچار احساسات متناقضی یا مختلفی هستند استفاده می کنند. با کشیدن نقاشی سیب یا هرنقاشی ساده دیگری کودک شما از سن بسیار کم با اندازه ها، رنگ ها، اشکال، الگو ها و طرح های متفاوت کودکانه یا غیره آشنا می شوند و این آشنایی باعث آماده شدن کودک شما برای حضور در مهد کودک یا مدرسه می شود.

نقاشی سیب یکی از طرح های بسیار آسان است که کودک شما از هر سنی می تواند برای رسم آن اقدام کند و یکی از نکات مثبت طرح نقاشی سیب نیز همین است که از سن بسیار کم قابل انجام است. همچنین اگر کودک شما برای کشیدن نقاشی سیب از شما یا فرد دیگری کمک بگیرد این امر به خودی خود باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت و رشد رفتار اجتماعی کودک شما می شود. در کل کشیدن نقاشی سیب یا طرح های نقاشی کودکانه ی دیگر تاثیر بسیار مثبتی بر روی روح و جسم کودک شما دارد. کودک شما هنگام کشیدن نقاشی سیب باید برای رنگ آن تصمیم گیری کند و این امر باعث تقویت قدرت تصمیم گیری در کودک شما می شود و همچنین در عین حال فرا می گیرد که سیب به رنگ قرمز است و اینگونه با میوه سیب آشنا می شود.

نقاشی، یکی از فعالیت های سالم و فیزیکی است که کودکان از سن بسیار پایین و به طور غریزی به آن علاقمند هستند. شما با کمک آموزش نقاشی به فرزندان خود می تواند نکات آموزنده ی بسیار زیادی را از روش غیر مستقیم به آن ها بیاموزید. در وولک به آدرس https://www.voolak.com/  میتوانید نقاشی های زیادی که بسیار یساده هستند ببینید.

همچنین کودک شما هنگامی که شروع به کشیدن نقاشی تلویزیون می کند باید رنگ های مختلف را باهم ترکیب کند و قبل از پیاده کردن طرح نقاشی تلویزیون بر روی کاغذ آن را در ذهن خود تجسم کند. عمل ترکیب کردن رنگ ها کودک شما را با رنگ ها آشنا می کند و تجسم کردن طرح نقاشی تلویزیون در ذهن باعث تقویت قوه ی تخیل کودک شما می شود. کشیدن نقاشی باعث افزایش خلاقیت در کودک شما می شود و بسیاری از ویژگی های مثبت شخصیتی کودک شما را افزایش می دهد:: بازدید از این مطلب : 195
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم دخترانه مازنی / اسم پسرانه ایرانی / وولک

 

کشور ایران دارای قومیت های مختلف و گویش های شیرین متنوعی می باشد. هر قومیت ، از فرهنگ، آداب و رسوم و لحجه زیبا و دلنشین مخصوص به خود بهره مند هستند. هر گویش و هر قومیتی دارای جذابیت و زیبایی منحصر به فرد خود است. از جمله دلنشین ترین و جذاب ترین گویش ها در میان اقوام ایرانی، می توان به گویش مازنی که متعلق به مردم استان عزیزمان مازندران است، اشاره کرد. مردم مازندرانی با لهجه شیرین و گویش محلی خود می توانند توجه هر شخص غریبه ای را به خود جلب کند. با توجه به گسترش ارتباطات در میان اقوام ایرانی و همچنین وصلت هایی که با هر قوم صورت می گیرد، امروزه اکثر خانواده های ایران دارای اصالتی چند قومیتی هستند. به همین دلیل است که در برخی خانواده ها که پدر ترک و یا مادر مازنی است ممکن است اسم دخترانه مازنی برای فرزند خود انتخاب کنند. این امر کاملا طبیعی است. زیرا هر پدر و مادری سعی می کند اصل و نسب خود را از طریق فرزندانش حفظ و به نسل بعدی انتقال دهد. اسم نیز بخشی از اصالت و فرهنگ است که تاثیر زیادی بر روی شخصیت و حتی هویت اصلی کودک می گذارد. اکثر نام ها و اسامی ایرانی دارای معانی زیبا و جذابی هستند. بنابراین مهم نیست که از کدام قوم و فرهنگ برای کودک خود اسم انتخاب کنید، زیرا هر نامی انتخاب کنید در نهایت یک اسم پسرانه ایرانی انتخاب کرده اید. به دلیل اینکه، تمامی اقوام و قومیت ها با تمامی تفاوت های که دارند، همگی جزوی از کشور عزیزمان ایران هستند.

برای آشنایی با اسامی و معانی آنها استفاده از سایت های ایرانی یک ایده راحت و سریع می باشد. سایت هایی که در زمینه کودک و نوجوان فعالیت می کنند همانند سایت وولک، در کنار انتخاب اسم و آشنایی با معانی آنها از بسیاری جهات دیگر نیز می تواند مطالب مفیدی در اختیار پدران و مادران قرار دهد. مطالبی که اکثر آنها جنبه های آموزشی و یا راهنمایی برای نحوه مدیریت یک مشکل پزشکی می باشند. اکثر آموزش هایی که در سایت وولک قرار می گیرد برای کودکان است تا از طریق انجام آن مهارت های فردی خود را ارتقا دهند. مطالب پزشکی نیز برای کمک به پدران و مادران است تا با مسائل و اختلالات پزشکی ای که ممکن است کودکان در طول روند رشد با آن مواجه  شوند، آشنایی پیدا کنند.:: بازدید از این مطلب : 163
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی کره زمین / نقاشی ویلچر

 

یکی از سرگرمی های محبوب و جذاب در بین کودکان، نقاشی کشیدن است و همین امر باعث شده است تا درمانگر ها و روانشناسان کودک از روش نقاشی کشیدن در جهت های متفاوتی استفاده کنند. نقاشی درمانی یکی از روش های روان درمانی است که تحقیقات نشان می دهد در دهه های اخیر تاثیرگذاری فوق العاده ای بر روی کودکان داشته است. یکی از کاربرد های نقاشی درمانی در درمان کودکان پرخاشگر یا افسرده است. به عنوان مثال اگر پسر بچه ای پرخاشگر دارید می توانید طرح نقاشی کره زمین را با او اجرا کنید و در حین کشیدن نقاشی کره زمین با او همصحبت شوید تا کودک بتوانند احساساتش را با شما درمیان بگذارد. زیرا یکی از ویژگی کودکان پرخاشگر این است که آنا نمی توانند احساسات خود را به راحتی بیان کنند بنابراین کشیدن نقاشی کره زمین یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری که توسط درمانگر پیشنهاد شود می تواند به فرزند شما در مسیر صحبت درباره ی نگرانی ها و احساساتش کمک کند.

کشیدن نقاشی ویلچر یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری به فرزندان شما در مسیر رشد بهتر شخصیتی نیز کمک می کند. چرا که باعث افزایش و تقویت بسیاری از ویژگی های مثبت شخصیتی در کودک شما می شود. به عنوان مثال زمانی که کودک نقاشی ویلچر خود را به پایان می رساند در واقع فعالیتی را به اتمام رسانده است و این امر باعث افزایش و تقویت یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی در او یعنی افزایش اعتماد به نفسش می شود.

همچنین زمانی که کودک در حال ترسیم نقاشی ویلچر یا هر نقاشی کودکانه دیگری است باید طرح ها، الگو ها و رنگ های متفاوت را با یکدیگر ترکیب کند تا به طرح نهایی نقاشی ویلچر نزدیک شود. بنابراین در این مسیر ویژگی تصمیم گیری در کودک شما تقویت می شود و شخصیتی مستقل تر پیدا می کند. همین الان با آموزش نقاشی ویلچر به کودکان خود در وولک آنها را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید.:: بازدید از این مطلب : 205
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی بز / نقاشی کاپ کیک / وولک

 

کشیدن نقاشی فواید بسیار زیادی بر روی عواطف و روح کودک شما دارد و کمک بسیار زیادی به رشد شخصیتی کودک شما می کند. از جمله تاثیراتی که کشیدن نقاشی بز یا خر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری بر روی شخصیت فرزند شما دارد می توان به تقویت اعتماد به نفس در کودک شما، که یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی است اشاره کرد. کودک شما هنگامی که نقاشی بز خود را به پایان می رساند درواقع یک فعالیتی را به اتمام رسانده است و آن را به والدین یا مربی مهد کودک و یا معلم مدرسه خود نشان می دهد. این امر باعث افزایش و تقویت اعتماد به نفس در کودک شما می شود.

همچنین هنگامی که کودک شما شروع به کشیدن نقاشی بز می کند در واقع طرح و نتیجه ی نهایی نقاشی بز را در ذهن خود تصور می کند. این تصویر سازی باعث تقویت قدرت تخیل و تصویرسازی کودک شما می شود. همچنین این امر باعث تقویت حافظه ی کودک شما نیز می شود. از جمله تقویت های جسمی با کشیدن نقاشی بز می توان به تقویت قدرت فیزیکی و مهارت های حرکتی در کودک اشاره کرد زیرا کشیدن نقاشی باعث تقویت عضلات دست کودک شما می شود. با آموزش نقاشی بز به کودک خود می توانید با کم ترین هزینه او را از تمامی این فواید بهره مند سازید.

نقاشی یکی از سرگرمی های جذاب برای کودکان است که فواید بسیار زیادی برای کودکان چه از نظر جسمی و چه از نظر ذهنی دارد. شما با آموزش نقاشی های کودکانه متنوع به فرزندان خود می توانید آن ها را در مسیر رشد بهتر همراهی کنید. به عنوان مثال زمانی که کودکان شما شروع به ترسیم نقاشی کاپ کیک می کند، در واقع در حال ورزش کردن و تقویت عضلات دست خود است.

همچنین کودک در ابتدای شروع به کشیدن نقاشی کاپ کیک باید طرح نهایی را در ذهن خود تجسم کند و این امر باعث تقویت قدرت تصویر سازی در کودک شما می شود و در نتیجه قدرت تخیل او نیز تقویت می شود. قدرت تخیل قوی باعث می شود تا کودکی باهوش تر داشته باشید. چرا که یکی از ویژگی های بسیار مهم کودکان باهوش، قدرت خیال پردازی قوی است. با مراجعه به وولک می توانید نقاشی های متنوع و آموزنده را همراه با تاثیر هر یک از آن ها برای کودکان ببینید و دانلود کنید.:: بازدید از این مطلب : 197
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی نمو / نقاشی پیتزا / https://www.voolak.com/

 

 

همچنین درمانگران به دلیل تاثیر بسیار زیاد نقاشی بر روی کودکان از روش نوین نقاشی درمانی در روان درمانی خود استفاده می کنند و تحقیقات نشان داده است که نقاشی درمانی تاثیر بسیار زیادی روی کودکان دارد. برای این که کودکان خود را به سمت نقاشی کشیدن تشویق کنید تا او را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید، بهتر است یک طرح نقاشی جذاب که با سلایق و علایق کودک شما سازگاری داشته باشد انتخاب کنید.

به عنوان مثال طرح نقاشی نمو می تواند طرحی بسیار هیجان انگیز برای کودکان باشد. چرا که اکثر کودکان به کارکتر نمو در انیمیشن در جست و جوی نمو علاقمند هستند و همین امر سبب می شود تا طرح نقاشی نمو برای آن ها بسیار دوست داشتنی باشد. همچنین زمانی که کودک شما شروع به کشیدن نقاشی نمو می کند باید در ابتدا طرح نهایی نقاشی نمو را در ذهن خود تصور کند. این تصویر سازی باعث تقویت قدرت خیال پردازی فرزند شما می شود و همانطور که می دانید یکی از ویژگی های کودکان باهوش قدرت خیال پردازی قوی است. بنابراین شما می توانید با آموزش نقاشی نمو یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری به کودک خود به افزایش و تقویت هوش او کمک کنید.

برای این که کودک خود را به نقاشی کشیدن جذب کنید بهتر است در ابتدا یک طرح نقاشی که به سلایق و علایق کودک نزدیک باشد و با روحیات او سازگاری داشته باشد انتخاب کنید تا کودک به نقاشی کشیدن ترغیب شود. به عنوان مثال طرح نقاشی پیتزا می تواند طرحی بسیار جذاب و هیجان انگیز برای فرزندان شما باشد. چرا که اکثر کودکان عاشق پیتزا و فست فود هستند. همچنین کشیدن نقاشی پیتزا یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری علاوه بر این که کودکان را از اینترنت و تجهیزات الکترونیکی دور می کند به  مسیر رشد شخصیتی بهتر آن ها نیز کمک می کند.

به عنوان مثال زمانی که کودک شما نقاشی پیتزا خود را به اتمام می رساند در واقع یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی یعنی اعتماد به نفس را در شخصیت خود تقویت و افزایش می دهد و همان طور که می دانید کمبود اعتماد به نفس می تواند در بزرگسالی باعث بروز اختلالات متفاوتی در روان افراد شود و از آن جایی که شخصیتی افراد در کودکی شکل می گیرد، با آموزش نقاشی پیتزا به کودکان آن ها را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید! برای دانستن نکات بیشتر در رابطه با اعتماد به نفس کودکن هم چنین می توانید به مقالات روانشناسی ما در سایت وولک به نشانی https://www.voolak.com مراجعه نمایید!:: بازدید از این مطلب : 188
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی یوزپلنگ
نقاشی لاک پشت های نینجا
وولک

 

کودکان به طور غریزی به نقاشی کشیدن علاقه دارند. حالا اگر طرح انتخابی شما برای کودکتان هیجان انگیز و جذاب باشد، این علاق و تمایل در او افزایش پیدا می کند و در نتیجه شما می توانید کودکان امروزی را که به شدت علاقه به بازی های دیجیتال و گذراندن اوقات فراغت خود با کنسول های بازی دارند برای ساعاتی از بازی های کامپیوتری دور کنید.

به عنوان مثال کودکانی که روحیه ی هیجانی دارند طرح نقاشی یوز پلنگ می تواند برای آن ها بسیار جذاب باشد. بنابراین بهتر است طرح انتخابی شما با سلایق و علایق و روحیات کودک شما همخوانی داشته باشد تا او به کشیدن نقاشی طرح انتخابی شما مانند طرح یوز پلنگ تمایل بیشتری نشان دهد و اشتیاق بیشتری به گذراندن وقت خود با ترسیم نقاشی یوز پلنگ داشته باشد.

بهتر است برای این که کودکتان با نقاشی ارتباط بهتری داشته باشد طرح های نقاشی کودکانه که به سلایق، روحیات و علایق او نزدیک تر هستند را انتخاب کنید و به کودکان خود آموزش دهید. به عنوان مثال نقاشی لاک پشت های نینجا که در این صفحه بارگذاری شده است، می تواند برای کودکان بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. چرا که کودکان به کشیدن نقاشی یا ساخت کاردستی شخصیت های کارتونی علاقمند هستند. همچنین شما با آموزش طرح نقاشی لاک پشت های نینجا می توانید کودک خود را از فواید دیگر نقاشی کشیدن بهره مند کنید.

زمانی که کودکتان شروع به ترسیم نقاشی لاک پشت های نینجا می کند درواقع باید طرح نهایی نقاشی لاک پشت های نینجا را در ذهن خود تصور کند. این تصویر سازی باعث تقویت قدرت خیال پردازی کودکان می شود و یکی از نشانه های کودکان باهوش قوی بودن قدرت تخیل آن ها است. همچنین کودکان به هنگام کشیدن نقاشی لاک پشت های نینجا یا هر طرح دیگری درواقع درحال تقویت عضلات دستان خود از سن بسیار کم هستند.

سایت کودک چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

یکی از بهترین راه های آماده سازی کودکان برای مراحل بعدی زندگی استفاده از منابع آنلاین برای یادگیری آنها  است ، اما انتخاب سایت کودکانه مناسب می تواند یک چالش واقعی باشد بنابراین اگر آنچه که به دنبال آن برای کودک خود هستید ، شامل سایت های درجه یکی است که باعث می شود بچه های شما به اندازه کافی باهوش شوند تا مراحل بعدی زندگی موفقیت را کسب کنند ، این منابع عالی را برای سایت کودک خود در نظر بگیرید مانند سایتت وولک،  همچنین تعدادی از بهترین روش های منحصر به فرد برای سایت کودکان وجود دارد که معمولاً در یک سایت معمولی بکار برده نمی شود. 

 :: بازدید از این مطلب : 230
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی تفنگ / نقاشی توپ / وولک

 

 

نقاشی کودکانه برای کودکان فواید بسیاری دارد و آن ها را به ذوق می آورد و اشتیاقشان برای هنرمند بودن را افزایش می دهد . همانطور که گفتیم پسران به کشیدن نقاشی تفنگ علاقه بسیاری دارند و برای آن بسیار مشتاق هستند . کشیدن نقاشی تفنگ می تواند آن ها را با اجزای مختلف تفنگ آشنا کند همچنین آن ها با انواع و اشکال تفنگ آشنا می شوند و شاید در سال های بعد در شغل شان به آن ها کمک شود و اطلاعات عمومی آن ها افزایش پیدا کند . پسربچه ها علاقه بسیاری به بازی های کامپیوتری دارند ؛ مخصوصا بازی هایی که با تفنگ سروکار دارند . برای اینکه بازی های رایانه ای تداعی شود ، می توانند با کشیدن نقاشی تفنگ انرژی زیادی دریافت کنند . یک از راه های دور کردنبچه ها از فضای مجازی همین نقاشی کردن است و شما با تهیه ابزار های نقاشی کاملا ساده می توانید فرزندتان را از فضای مجازی و بازی های کامپیوتری دور کنید . اگر کشیدن طرح آن برای کودکتان سخت بود شما آن را بکشید و بگذارید فقط آن را رنگا میزی کند . ابزار های رنگ آمیزی سختی در کنار او نگذارید که به خود آسب نرساند و بیشتر از آبرنگ و مدادشمعی استفاده کند تا به راحتی آن را رنگ آمیزی کند . با ما همراه باشید تا نقاشی تفنگ را به فرزندتان آموزش دهید 

کشیدن نقاشی فواید بسیار زیادی برای روحیات عاطفی و ویژگی های شخصیتی کودک شما دارد. در سایت وولک نقاشی های خوبی وجود دارد. زمانی که کودک شما برای کشیدن نقاشی توپ اقدام می کند درواقع نقاشی توپ را در ذهن خود تجسم می کند و این تجسم باعث افزایش قدرت تخیل کودک شما می شود. زمانی که کودک شما راه و روش کشیدن نقاشی توپ را در ذهن خود انتخاب می کند درواقع قدرت تصمیم گیری را در خود تقویت می کند و زمانی که در حین کشیدن نقاشی توپ رنگ ها را ترکیب می کند با انواع رنگ ها نیز آشنا خواهد شد. به طور کلی کشیدن نقاشی کودکان را با انواع طرح ها، الگو ها، رنگ ها و شکل ها آشنا خواهد کرد.

از دیگر فواید کشیدن نقاشی توپ یا هر نقاشی دیگر می تواند به دور کردن کودک شما ار فضای مجازی و وسایل الکترونیکی اشاره کرد زیرا همانطور که می دانید کودکان امروزی علاقه ی بسیار زیادی به کنسول های بازی، موبایل ها و حضور در فضای مجازی دارند که این امر باعث شده است تا یکی از دغدغه والدین دور کردن کودکان از این فضا حتی برای ساعات کوتاهی باشد. کشیدن نقاشی و آموزش نقاشی توپ یکی از بهترین راه ها برای دور کردن کودک شما از این فضا است

 

 :: بازدید از این مطلب : 171
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم دخترانه / اسم پسرانه / وولک

 

سایت وولک با آدرس اینترنتی voolak.com، سایتی است که در طی سال های اخیر به طور تخصصی در زمینه کودک و نوجوان در حال فعالیت بوده است. پدران و مادران می توانند تمامی نیازها و آموزش هایی که لازم است بدانند همانند آشنایی با مشکلات و مسائل مختلف دوره کودکی، پیدا کردن بهترین پزشکان کودک در هر شهر و ویژگی های آن ها و حتی خصوصیات مهم یک مهد کودک، از طریق مراجعه به سایت وولک پیدا می کنند. در کنار تمامی این گونه مطالب، سایت وولک مطالب مفید و مستند پزشکی مختلفی در رابطه با مسائل و بیماری های رایج و همچنین ناشناخته دوره کودکی و نوجوانی در اختیار پدران و مادرانی قرار می دهد که با چنین مشکلاتی درگیر هستند. علاوه بر موضوعات متنوعی که در اکثر اوقات والدین را مخاطب خود قرار داده اند، سایت وولک بخش هایی مخصوص به کودکان نیز دارد. در بخش های کودکان، بخش های تفریجی و آموزشی بسیار زیادی به چشم می خورد. آموزش نقاشی ها حیوانات و اشکال مختلف، ساخت صنایع دستی و کار دستی های مختلف و حتی قصه های شب به صورت متنی و تصویری برای سرگرمی و تفریح کودکان در سایت وولک قرار دارد که پدران و مادران می توانند از آن ها برای آموزش به کودکان خود استفاده کنند.

علاوه بر تمامی مطالب آموزشی و راهنمایی هایی که در سایت وولک قرار دارد، بخش هایی به صورت خدماتی و کمک رسانی به پدران و مادران نیز وجود دارد. یکی از دشواری هایی که پدران و مادران با آن مواجه هستند انتخاب اسم برای کودک هنوز متولد نشده خود، می باشد. دغدغه فکری انتخاب یک اسم پسرانه و یا اسم دخترانه برای کودکی که هنوز به دنیا نیامده است، ذهن بسیاری از پدران و مادران را در تمام طول بارداری به خود مشغول نگه می دارد. در برخی موارد پدر و مادر حتی پس از به دنیا آمدن کودک خود همچنان برای انتخاب یک اسم برای کودک خود به نتیجه دلخواه نرسیده اند. اسامی ایرانی ریشه های مختلفی دارند. گاهی اسامی ریشه ترکی، گاهی کرد و گاهی ممکن است یک اسم پسرانه ساده از میان هزاران اسم، توجه پدر و مادر را به خود جلب کند. سایت وولک می تواند با در اختیار قرار دادن یک لیست از اسامی مختلف کودکان با معنی و ریشه های آنها، به پدران و مادران کمک کند تا هر چه سریع تر برای انتخاب اسم کودک خود، تصمیم نهایی را بگیرند.

 :: بازدید از این مطلب : 186
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی آسان
کاردستی با کاغذ
وولک

 

در اوایل یادگیری ساخت کاردستی با کاغذیا وسایل دیگر، توسط فرزندتان ، لازم است شما نیز همراه او باشید و ابتدا خودتان انواع کاردستی برای کودکان را به او یاد بدهید . مثلا قیچی که برای کودکان خطرناک است و چگونگی کار با آن را نمی دانند ، بهتر است شما در دست بگیرید تا کودک با دیدن ، کار با آن را بیاموزد . این نکته را هم بدانید که بهتر است دسترسی کودک را بیشتر کنید و در هنگام بازی یا انجام کار های هنری که می دانید ریخت و پاش زیادی دارد به او امرو نهی نکنید و از ابتدا مکانی مشخص را برای بازی کودک در نظر بگیرید تا او بداند برای ساخت کاردستیخلاقانه خود از جای مشخص شده فراتر نرود . از کودک خود انتظار انجام کار بزرگی نداشته باشید با توجه به سن او با او رفتار کنید و به او سخت نگیرید که این چه کاردستی ساده ای است؟ یا چرا از این رنگ استفاده کردی ؟ یا چرا انقدر کاغذ مصرف کردی ؟ یک کاردستی ساده و آسون که این همه ریخت و پاش نداره؟ پس بگذارید کودکتان با خیال راحت و اعتماد به نفس بالا کاردستی خلاقانه جدید بسازد و خود را با آن سرگرم کند . حتی می توانید آموزش کاردستی جدید را برای او در فضای مجازی بیابید تا از روی آن بسازد و با دیدن فیلمکاردستیباکاغذ که برای او جالب است را خودش از ابتدا تا انتها این کار انجام دهد . نکته مهم دیگر این است که لازم نیست ابزار گران قیمت برای کودک خود تهیه کنید بهتر است با وسایل یا دورریز هایی که در خانه دارید به او ساخت یک کاردستی جالب را بیاموزید .برای گرفتن ایده میتوانید به سایت وولک سری بزنید.

نقاشی کردن یکی از سرگرمی های لذت بخش و در حین حال آموزشی و بسیار مفید برای کودکان شما است. کودکان معمولا از یک سالگی به بعد شروع به کشیدن نقاشی کودکانه می کنند. کودکان شما با کمک گرفتن از تخیلات خود یا از روی عکس نقاشی، شروع به کشیدن نقاشی می کنند. تعداد زیادی عکس نقاشی آسانو طرح ساده نقاشی و یا فیلم نقاشی در اینترنت و فضای مجازی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها کودک خود را به کشیدن نقاشی تشویق کنید؛ زیرا اکثر کودکان از این که از روی عکس نقاشی کودکانه و عکس نقاشی ساده، نقاشی کنند بسیار لذت می برند. همچنین کودک شما می تواند از سنین بسیار کم با استفاده از تعدادی طرح نقاشی رنگی و طرح نقاشی کودکانه با رنگ ها آشنا شود و این الگو ها به تکامل این استعداد در کودکان شما کمک می کند.:: بازدید از این مطلب : 189
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

شعر کوتاه کودکانه
https://www.voolak.com

 

 

آهنگ کودکانه به راحتی در ذهن کودک حک می شود و با همین آهنگ های شاد کودکانه و ساده می توانید برای کودکان تدریس کنید تا به راحتی کلمات را به ذهن بسپارند . نگه داشتن کلمات همراه با آهنگ کودکانه صوتی در ذهن برای کودکان به مراتب راحت تر از یادگیری ساده آن است . شنیدن شعر کودکانه کوتاه و همچنین تماشای فیلم آهنگ کودکانه تصویری که به صورت ویدیو است، به کودک شما کمک می کند تا صدا و آوا های کلمات جدید و همچنین شکل کلمات جدید بیشتر آشنا شوند. بنابراین شنیدن شعر کودکانه زیبا توسط کودک دایره لغات فرزند شما را بزرگ تر می کند.
شما با خواندن ترانه کودکانه شاد برای فرزندانتان به او آرامش می دهید و خواندن ترانه های کودکانه باعث صمیمیت بیشتر بین فرزندان و والدین می شود .
یادگیری با شعر کودکانه کوتاه شاد اعتماد به نفس او را بالا می برد؛ زیرا سرعت یادگیری بالا می رود و بازدهی بیشتر می شود به همین دلیل است که اعتماد به نفس کودک از طریق گوش دادن به آهنگ کودکانه زیبا بیشتر می شود .
هرچه کودک شما بیشتر به شعر شاد کودکانه به خصوص شعر کودکانه شاد قدیمی گوش دهد، بیشتر با مفاهیم ادبی نیز آشنا می شود و این امر دانش زبانی کودک شما را افزایش می دهد؛ زیرا ممکن است زمانی که شما شروع به خواندن شعر کوتاه کودکانه برای فرزند خود می کنید یا با دانلود شعر کودکانه برای کودک خود شعر های کودکانه پخش می کنید، سوالاتی برای کودک شما به وجود بیاید که با پاسخ شما به دانش زبانی کودک افزوده می شود..

سایت وولک به آدرس https://www.voolak.com با فعالیت تخصصی حوزه کودک همیشه به این نکته اهمیت میدهد که درگیر کردن حواس کودک با آهنگ ها و قصه ها چقدر برای کودک مفید است. آهنگ ها هم مانند قصه با تصویر سازی که در ذهن ایجاد میکنند موجب رشد تخیل کودک میشوند. این باید برای ما مهم باشد که کودکان ما به چه کحتواهایی سرگرم میشوند و آیا این محتوا ها برای آنها مفید است یا مضر؟:: بازدید از این مطلب : 201
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم دختر امروزی / نام دخترانه مذهبی / وولک

 

انتخاب اسم کودک، یکی از شیرین ترین و در عین حال دشوار ترین کارهایی است که پدران و مادران با آن مواجه می شوند.هر چند بار هم که تجربه پدر و مادر شدن داشته باشند، همچنان انتخاب اسم یک کار چالش بر انگیز است که باید تا پیش از به دنیا اومدن کودک، برای آن تصمیم گیری شود. در برخی موارد کودک حتی تا چند روز پس از تولد همچنان یک اسم  و هویت ندارد! این امر نشان می دهند که انتخاب یک اسم دخترانه امروزی برای والدین چه کار سختی می باشد.

همفکری گرفتن از اقوام و دوستان یکی از راه های قدیمی برای انتخاب اسم های جدید و امروزی بوده است. هر چند که هنوز هم تعداد بی شماری از مردم یک نام دخترانه مذهبی را به یک اسم دختر امروزی ترجیح می دهند. اما همچنان نظر سنجی کردن و شنیدن اسامی مختلف می تواند به پدر و مادر کمک کند تا با اسامی که شاید یک زمانی از آن خوششان می آمده ولی الان فراموش کرده اند، دوباره آشنا شوند.

انتخاب اسم دخترانه مذهبی کار به نسبت راحت تری از انتخاب اسم دختر امروزی است. برای آشنایی با اسامی دخترانه امروزی و مدرن، والدین به سمت جستجوی آنلاین و کمک گرفتن از سایت های مختلفی که در عرصه کودک و نوجوان فعالیت می کنند، روی می آورند. در اکثر این سایت ها، اسامی به ترتیب حروف الفبا، لیست شده اند. این امر کار والدین را به طرز چشمگیری آسان تر خواهد کرد.

سایت وولک را می توان یکی از سایت هایی دانست که می تواند به روش های مختلف به پدران و مادران و حتی خود کودکان کمک های فراوانی کند. تنها انتخاب اسم کودک نیست که ذهن پدر و مادر را به خود مشغول کرده است. کودکان در طول مراحل رشد خود با مشکلات متعددی مواجه می شوند که اکثر پدران و مادران با آن آشنایی ندارند. مطالب سایت وولک را می توان به صورت مطالب پزشکی و آموزشی دسته بندی کرد. در بخش پزشکی مخاطب آن پدر و مادری هستند که کودک آنها با مشکل خاص پزشکی درگیر است. در بخش پزشکی به بررسی و نحوه مدیریت مشکلات و مسائل رایج در دوره کودکی پرداخته شده است. اما در بخش آموزشی کودکان هدف قرار داده شده اند. آموزش نقاشی و انواع صنایع دستی از جمله آموزش های مفیدی هستند که کودکان می توانند در سایت وولک از آنها بهره ببرند.:: بازدید از این مطلب : 179
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم پسربا کلاس  / اسم دخترونه محلی / voolak.com

 

سایت وولک با آدرس اینترنتی https://www.voolak.com/  را می توان سایتی با تجربه چندین ساله در عرصه کودک و نوجوان دانست. فعالیت سایت وولک در زمینه کودک و نوجوان و پوشش بسیاری از مشکلات و مسائلی که اکثر خانواده ها با آن مواجه می شوند ، باعث شده است که سایت وولک در زمره بهترین سایت های کودک و نوجوان ایرانی قرار بگیرد. سایت وولک با آدرس اینترنتی voolak.com ، علاوه بر مطالب آموزنده و مقالات پزشکی در رابطه با مسائل و اختلالات رایج و مزمن کودکان و نوجوانان که برای کمک به والدین در سایت قرار گرفته شده اند، دارای مطالبی مخصوص به کودکان و نوجوانان در تمامی رده های سنی نیز می باشد. از جمله مطالبی که کودکان می توانند با استفاده و عمل کردن براساس آنها بر مهارت های خود بیافزایند، مشاهده آموزش هایی همانند آموزش نقاشی و یا انواع صنایع دستی است که در سایت وولک قرار داده شده است. علاوه بر همه این آموزش های مفید و موثری که به صورت رایگان در اختیار کودکان قرار می گیرد، سایت وولک برای تفریح و سرگرمی کودکان نیز قسمت هایی نظیر قصه شب در نظر گرفته است. قصه شب کودکان در سایت وولک به صورت تصویری و متنی قرار داده می شود که پدران و مادران می توانند با توجه به شرایط از هر کدام که مایل هستند استفاده کنند.

هر پدر و مادری در دوره ای از زندگی کودکی و جوانی خود برای کودکان آینده ای که خواهند داشت اسامی مختلفی را انتخاب می کنند. اکثر این اسامی ممکن است از میان اسامی رایج آن دوره که معمولا یک اسم پسرباکلاس و یا یک اسم دخترونه محلی است انتخاب شده باشند. اما پس از ازدواج ، هر دو طرف باید سلیقه های یکدگیر را نیز در نظر بگیرند. به همین دلیل تمامی اون اسامی که در گذشته انتخاب کرده اند ، هم اکنون دیگر به کار آنها نخواهد آمد. انتخاب اسم دخترونه محلی و یا انتخاب یک اسم پسرباکلاس برای کودکی که هنوز پا به دنیا نگذاشته است، یکی از مهیج ترین و در عین حال دشوار ترین وظایفی است که بر عهده پدر و مادر کودک قرار می گیرد. مسلما پدر و مادری دوست دارد یک اسم پسرباکلاس که در عین داشتن اصالت و معنای زیبا از آوایی دلنشین نیز برخوردار باشد برای کودک خود انتخاب کنند. اما گستردگی و تنوع بالایی که اسامی ایرانی دارند ، کار انتخاب و تصمیم گیری را بر هر پدر و مادری دشوار کرده است.

 

 

 :: بازدید از این مطلب : 172
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم پسر مازنی / اسم دختر / وولک

 

کشور وسیع و پهناور ایران را قومیت های مختلفی تشکیل می دهد. هر قوم و گویشی که در ایران وجود دارند دارای فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به فرد خود می باشند. این تفاوت فرهنگ ها در گویش و لهجه و حتی اسامی ای که والدین برای کودکان خود انتخاب می کنند ، به وضوح قابل رویت می باشد. استان های شمالی ایران همانند گیلان و مازندران نیز دارای گویش محلی خاص خود می باشند. در این میان اسامی مختلف این گویش ها نیز دارای طرفداران خاص خود هستند.در بسیاری از خانواده های مازندرانی انتخاب یک اسم پسرانه مازنی را به هر اسم دیگری ترجیح می دهند. انتخاب یک اسم دختر یا اسم پسر مازنی ، از میان انبوه اسامی اصیل و زیبای مازنی کار دشواری است که پدران و مادران باید انجام دهند. هر پدر و مادری سعی می کند یک نام فارسی از قوم و فرهنگ بومی خود برای کودکشان انتخاب کنند. مسلما برای پدران و مادران مازندرانی که قصد انتخاب تنها یک اسم از میان اسم های زیبا و دلنشین مازندرانی را دارند کار بسیار چالش بر انگیزی خواهد بود.

در کنار انتخاب اسم ، کودکان پیش از تولد و پس از آن نیازهای مختلفی دارند. هر کودک در دوره رشد و نمو خود با مشکلات و مسائل متعددی مواجه می شود که هر کدام از آنها به راهکار خاص و منحصر به فرد خود نیاز دارند. آشنایی با این گونه مشکلات و راهکارهای مناسب برای مدیریت و کنترل آنها کاری است که بسیاری از پدران و مادران به اندازه کافی اطلاعی از آنها ندارند. کمک گرفتن از دکتر کودکان در هر زمان و هر مکانی امکان پذیر نمی باشد. پدران و مادران باید اطلاعات شخصی خود را در رابطه با مشکلات کودکان خود افزایش دهند. یکی از راه های افزایش اطلاعات پزشکی پدران و مادران ، استفاده از مطالب مستند و معتبری است که در سایت های کودک و نوجوان قرار دارند. سایت وولک نیز از جمله سایت هایی است که به طور تخصصی در زمینه کودک و نوجوان فعالیت می کند. سایت وولک با توجه به تجربه ای که از در طول سالیان فعالیت در حیطه کودک و نوجوان کسب کرده است ، یکی از اولین مقاصد پدران و مادران برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود می باشد. مطالب پزشکی معتبری در رابطه با مشکلات و اختلالات رایج و مزمن کودکان تهیه شده است که در تمامی آنها راهکارهای مدیریت و کنترل هر کدام ذکر شده است ، در سایت وولک قرار داده شده است.

 :: بازدید از این مطلب : 191
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی والیبالیست / نقاشی آب پاش / https://www.voolak.com/

 

آموزشی که با سرگرمی و بازی همراه باشد بیش ترین تاثیر را بر روی کودکان دارد. به عنوان مثال طرح نقاشی والیبالیست می تواند طرحی جذاب برای کودکان باشد و آن ها را با ورزش والیبال آشنا کنید. اگر کودکتان از ورزش کردن فراری است می توانید با کمک علاقه ی کودک به نقاشی کشیدن طرح نقاشی والیبالیست را به او نشان دهید و از او بخواهید طرح نقاشی والیبالیست را رسم کند. زمانی که کودکتان در حال ترسیم نقاشی والیبالیست است برای او از فواید این ورزش بگویید یا قصه های مربوط به ورزش کردن را برای کودکتان تعریف کنید. با اینکار می توانید زمینه ی علاقه به ورزش کردن را در کودک خود ایجاد کنید.

همچنین ترسیم نقاشی والیبالیست یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری، تاثیر بسیار زیادی در رشد شخصیتی بهتر کودکان دارد. به عنوان مثال زمانی که فرزند شما ترسیم نقاشی والیبالیست خود را به پایان می رساند در واقع در حال افزایش و تقویت یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی خود یعنی اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس کافی تاثیر بسیار مهمی در سلامت روانی افراد دارد. بنابراین با آموزش نقاشی والیبالیست به کودکان آن ها را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید و ویژگی های شخصیتی مثبت بسیار زیادی را در کودک خود تقویت کنید.

می توانید قصه های مربوط به بازی با آب پاش را برای فرزند خود روایت کنید و او را از این طریق از این بازی های خطرناک منع کنید. همچنین کشیدن نقاشی آب پاش یا طرح های دیگر نقاشی کودکانه می تواند فواید بسیار زیادی از نظر روحی و عاطفی برای فرزندان شما داشته باشد. از جمله این فواید می توان به افزایش اعتماد به نفس در کودکان اشاره کرد. وقتی که فرزند شما نقاشی آب پاش را به پایان می رساند درواقع فعالیتی را به تنهایی یا حتی با کمک فرد دیگری به پایان رسانده است و این امر باعث افزاش اعتماد به نفس در کودک می شود و همان طور که می دانید پرورش و تقویت اعتماد به نفس در مسیر شکل گیری شخصیت کودکان، امری بسیار ضروری است. برای دیدن نقاشی های بیشتر برای سرگرمی کودکان می توانید به وبسایت کودکانه وولک به نشانی اینترنتی https://www.voolak.com مراجعه نمایید.:: بازدید از این مطلب : 204
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی گیلاس / نقاشی جشن تکلیف / وولک

 

همچنین کودکان در مسیر ترسیم نقاشی گیلاس یا هر نقاشی کودکانه دیگری با بسیاری از الگو ها، طرح ها و رنگ ها آشنا می شوند و این امر برای آن ها بسیار هیجان انگیز خواهد بود. چرا که کودکان از بدو تولد همواره به طور غریزی علاقه به یادگیری و افزایش اطلاعات خود در زمینه ی محیط اطراف خود دارند. بنابراین ترسیم نقاشی های متنوع کودکانه مانند نقاشی گیلاس می تواند به کودکان در مسیر شناخت بهتر کمک کند. ویدیو و فیلم نقاشی گیلاس که در این صفحه بارگزاری شده است. مرد و کودکی را نشان می دهد که همراه یکدیگر به ترسیم نقاشی گیلاس می پردازند. بهتر است بدانید که همراهی شما در انجام فعالیت ها و کشیدن نقاشی گیلاس می تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد. چرا که کودکان به انجام فعالیت ها و سرگرمی های گروهی بسیار بیشتر از انجام سرگرمی ها و بازی های انفرادی علاقمند هستند. بنابراین شما می توانید با آموزش نقاشی گیلاس به کودکان خود به آن ها در مسیر رشد بهتر شخصیتی و جسمی کمک کنید و با همراهی آن ها در انجام این فعالیت، باعث شادی و لذت کودک خود شوید.

زمانی که کودک شما مشغول کشیدن نقاشی جشن تکلیف یا هر نقاشی دیگری می شود در حال در حال ورزش دادن و تقویت کردن عضلات دست خود است. بنابراین از این طریق به رشد بهتر جسمی او کمک می شود. همچنین کشیدن نقاشی جشن تکلیف یا نقاشی های دیگر باعث تقویت بسیاری از ویژگی های مثبت شخصیتی در کودکان می شود یا بسیاری از ویژگی های شخصیتی مثبت را در آن ها به وجود می آورد. به عنوان مثال زمانی که فرزند شما نقاشی جشن تکلیف خود را به پایان می رساند در واقع فعالیتی را به تنهایی به پایان رسانده است و این امر باعث افزایش و تقویت یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی او یعنی اعتماد به نفس می شود و همانطور که می دانید داشتن اعتماد به نفس کافی یکی از مهم ترین شرط ها برای داشتن روانی سالم است. برای دیدن نقاشی های بیشتر می توانید به وبسایت کودکانه وولک مراجعه کنید.:: بازدید از این مطلب : 185
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی طوطی / نقاشی سنجاقک / وولک

 

می توانید در حین انجام نقاشی طوطی برای او شعر های کودکانه ی درباره ی پرندگان را پخش کنید و از این طریق اطلاعات عمومی فرزند خود را تنها با کمک کشیدن نقاشی طوطی و شعر های کودکانه ی جذاب بالاتر ببرید. همچنین کشیدن نقاشی طوطی یا طرح های نقاشی کودکانه ی فواید بسیار زیادی برای رشد عاطفی کودکان دارند. کودکان هنگام کشیدن نقاشی طوطی باید رنگ و روش ترسیم را انتخاب کنند و این امر باعث تقویت و افزایش قدرت تصمیم گیری در آن ها می شود.

همچنین کودکان در مسیر اتمام نقاشی طوطی با رنگ ها، الگو ها و طرح های جدید بسیار زیادی آشنا می شوند و زمانی که نقاشی طوطی خود را به اتمام می رسانند و آن را به اطرافیان و بزرگ تر های خود نشان می دهند، این امر باعث افزایش و تقویت اعتماد به نفس در آن ها می شود. همان طور که می دانید اعتماد به نفس یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در کودکی به آن توجه شود. در غیر این صورت کودک در بزرگسالی دچار مشکلات و اختلالات بسیار زیادی خواهد شد. همچنین ممکن است هنگامی که کودک نقاشی طوطی خود را به اطرافیانش نشان می دهد، مورد انتقاد قرار بگیرد. این امر نیز باعث تقویت و افزایش روحیه ی انتقاد پذیری در شخصیت آن کودک می شود.

نابراین طرح نقاشی سنجاقک می تواند برای کودک شما جذاب باشد. همچنین کشیدن نقاشی سنجاقک یا هر طرح نقاشی کودکانه ی دیگری فواید بسیار زیادی در مسیر رشد جسمی کودک شما دارد. از جمله این فواید می توان به افزایش و تقویت یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی یعنی اعتماد به نفس اشاره کرد.

زمانی که کودک شما نقاشی سنجاقک خود را به اتمام می رساند و آن را به اطرافیان و بزرگ تر ها یا دوستان خود نشان می دهد. اعتماد به نفس در شخصیت کودک شما افزایش پیدا می کند و همانطور که می دانید اعتماد به نفس کافی نقش بسیار مهمی در سلامت روانی افراد دارد. از آن جایی که شخصیت افراد در کودکی شکل می گیرد. شما می توانید با آموزش نقاشی سنجاقک به کودکان خود در سایت کودکانه وولک شخصیت بهتری را در فرزندان خود پرورش دهید و آن ها را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید.:: بازدید از این مطلب : 192
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی فلامینگو / نقاشی اسب دریایی / وولک

 

نقاشی فلامینگو کاملا مناسب کودکان است و به راحتی کشیده می شود. می توانید ویدئوی نقاشی فلامینگو که به صورت ساده در آن آموزش داده می شود را به کودک نشان دهید یا خودتان ابتدا آن را تمرین کنید و سپس به کودک آموزش دهید تا برای کشیدن آن شما را الگو قرار دهد. برای اینکه کودک بتواند آن ذرا به راحتی بکشد شما می توانید وسایل مورد نیاز که مداد رنگی و ماژیک است در اختیار کودک قرار دهید. ویدئوی نقاشی فلامینگو در وولک به صورت رایگان قابل دریافت است. برای مشاهده ویدئوی نقاشی وولک در همین صفحه بمانید و در قسمت بالا ویدئوی نقاشی فلامینگو را تماشا کنید درصورتی که فرصت دارید نقاشی های دیگر را هم ببینید می توانید به قسمت نقاشی‌کودکانه در سایت وولک مراجعه فرمایید.

فیلم نقاشی اسب دریایی که در این صفحه بارگزاری شده است بسیار ساده است و به همین دلیل شما می توانید نقاشی اسب دریایی را به کودکان با سن بسیار پایین نیز آموزش دهید. همچنین طرح نقاشی اسب دریایی به صورت یونیکورن یا همان اسب تک شاخ دوست داشتنی و محبوب بچه ها ترسیم شده است و این ویژگی نیز تمایل کودکان را به کشیدن نقاشی اسب دریایی بیشتر می کند.

همچنین پدر و مادر می توانند خودشان همراه کودکان به کشیدن نقاشی اسب دریایی یا هر نقاشی کودکانه ی دیگری مشغول شوند. چرا که کودکان به انجام فعالیت های گروهی بیشتر از انجام سرگرمی ها و بازی های انفرادی علاقمند هستند. یکی از ترفند های هوشمندانه که می توانید کودکان خود را به کشیدن نقاشی جذب کنید و آن ها را حتی برای ساعاتی از دنیای تکنولوژی دور کنید، انتخاب یک طرح جذاب و مناسب برای کودکتان است. به عنوان مثال شما با آموزش نقاشی اسب دریایی در وولک می توانید کودک خود را به کشیدن نقاشی تشویق کنید. چرا که کودکان همواره به دنبال آشنایی و شناخت بیشتر محیط اطراف خود هستند.

 

 :: بازدید از این مطلب : 193
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 8 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی سرباز / نقاشی بولینگ https://www.voolak.com/

 

نقاشی سرباز یکی از طرح هایی است که شاید برای پسر بچه ها جذاب تر باشد بنابراین اینطور نیست که کشیدن نقاشی تنها برای دختر بچه ها جذاب باشد بلکه این طرح های انتخابی شما است که کودک شما را برای کشیدن آن طرح مانند طرح نقاشی سرباز تشویق کند یا خیر. کشیدن نقاشی یکی از فعالیت های فیزیکی سرگرم کننده کودکان است که به رشد فعالیت ها و مهارت های حرکتی کودکان کمک بسیار زیادی می کند. پسر بچه ها معمولا از سن بسیار کمک علاقه بسیار زیادی به ماشین ها و بازی هایی که در آن ماشین دخیل باشد دارند بنابراین نقاشی سرباز می تواند برای آن ها بسیار جذاب باشد. نقاشی سرباز یکی از طرح های بسیار ساده و ابتدایی به حساب می آیند بنابراین کودک شما از سن بسیار پایین می تواند آن را رسم کند و زمانی که طرح نقاشی سرباز را به پایان می رساند این امر باعث تقویت اعتماد به نفس کودک شما خواهد شد زیرا در واقع کودک شما از سن بسیار کم فعالیت را به تنهایی انجام داده و به پایان رسانده است. نقاشی سرباز یکی از طرح های بسیار جذابی است که کودک شما از رسم آن لذت بسیاری خواهد برد.

همچنین فرزند شما هنگام شروع به کشیدن نقاشی بولینگ باید طرح نهایی نقاشی بولینگ را در ذهن خود تصور کند و تصویر سازی باعث تقویت قدرت تخیل در فرزند شما می شود و همان طور که می دانید یکی از مهم ترین ویژگی های کودکان باهوش قدرت قوی خیال پردازی در آن ها است. همچنین کودک در حین کشیدن نقاشی بولینگ با الگو ها، طرح ها و رنگ های بسیار متفاوتی آشنا می شود و زمانی که نقاشی بولینگ خود را به پایان می رساند و آن را به اطرافیان خود نشان می دهد در واقع در حال تقویت و افزایش ویژگی اعتماد به نفس در شخصیت خود است. حتی اگر نقاشی بولینگ او مورد انتقاد قرار بگیرد نیز روحیه ی انتقاد پذیری در شخصیت فرزند شما تقویت می شود. با آموزش نقاشی بولینگ به فرزندان خود، آن ها را از فواید نقاشی کشیدن بهره مند کنید.

برای دیدن نقاشی های بیشتر می توانید با وبسایت کودکانه وولک به نشانی https://www.voolak.com در ارتباط باشید!:: بازدید از این مطلب : 215
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 8 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

نقاشی دست / نقاشی پاتریک https://www.voolak.com/

 

 

کشیدن نقاشی دست به راحتی امکان پذیر است و نیازی به کمک بزرگتر ها نیست. برای اینکه نقاشی دست را کودکتان به زیبایی بکشد می توانید ویدئوی آن را مشاهده کنید و سپس برای کودک خود پخش کنید. یا خودتان ابتدا آن را بکشید و سپس به کودکتان آن را نشان دهید و و از آنجایی که کودکان پدر و مادر خود را الگویی مناسب می دانند می توانند به راحتی از نقاشی دست که از سوی والدین کشیده شده الگوبرداری کنند و آن را بکشند. کشیدن نقاشی دست یکی از راه هایی است که می توان اعضای بدن را به کودکان معرفی کرد و همچنین با کشیدن اعضای دیگر بدن هم می توانید به راحتی آناتومی بدن را به کودکان نشان دهید و آنها را به کودکان معرفی کنید. نقاشی دست رو به صورت آنلاین و ویدئویی در وولک تماشا کنید. برای تماشای نقاشی دست می توانید به قسمت بالای سایت مراجعه کنید. نقاشی دست به راحتی و با ماژیک کشیده می شود و کاری کاملا ساده و زیباست. می توان در کشیدن نقاشی دست، از رنگ های با نشاطی استفاده کرد و برای آن از دست های خودتان هم استفاده کنید.

یکی از ویژگی هایی که کشیدن نقاشی برای کودکان دارد یافتن استعدادهای او است. با کشیدن نقاشی پاتریک می توانید استعدادهای کودک را کشف کنید و ببینید که آیا دنبال کشیدن نقاشی است یا خیر؟ اما در صورتیکه علاقه آنها به نقاشی ایجاد شد و استعداد کودک را در کشیدن نقاشی متوجه شدید می توانید آموزشهای بهتری به او بدهید. سایت هولگر ارائه دهنده بهترین آموزش ها به کودکان است همچنین آموزش نقاشی پاتریک نیز در این سایت موجود می باشد. نقاشی کشیدن یکی از سرگرمی های کودکان است یکی دیگر از سرگرمی های کودکان دیدن کارتون در خانه است. اگر بتوان کارتون و نقاشی را با هم تلفیق کرد، یکی از جذاب ترین هنرها در کودکان می‌درخشد نقاشی پاتریک یکی از شخصیت‌های جذاب کارتونی از جمله نقاشی هایی است که کودکان به آن علاقه بسیاری دارند و ترکیب این سرگرمی ها را شما عزیزان می توانید به راحتی در وبسایت وولک به نشانی https://www.voolak.com ببینید!:: بازدید از این مطلب : 181
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 8 مرداد 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : radin

اسم پسربا کلاس  / اسم دخترونه محلی / voolak.com

 

سایت وولک با آدرس اینترنتی https://www.voolak.com/  را می توان سایتی با تجربه چندین ساله در عرصه کودک و نوجوان دانست. فعالیت سایت وولک در زمینه کودک و نوجوان و پوشش بسیاری از مشکلات و مسائلی که اکثر خانواده ها با آن مواجه می شوند ، باعث شده است که سایت وولک در زمره بهترین سایت های کودک و نوجوان ایرانی قرار بگیرد. سایت وولک با آدرس اینترنتی voolak.com ، علاوه بر مطالب آموزنده و مقالات پزشکی در رابطه با مسائل و اختلالات رایج و مزمن کودکان و نوجوانان که برای کمک به والدین در سایت قرار گرفته شده اند، دارای مطالبی مخصوص به کودکان و نوجوانان در تمامی رده های سنی نیز می باشد. از جمله مطالبی که کودکان می توانند با استفاده و عمل کردن براساس آنها بر مهارت های خود بیافزایند، مشاهده آموزش هایی همانند آموزش نقاشی و یا انواع صنایع دستی است که در سایت وولک قرار داده شده است. علاوه بر همه این آموزش های مفید و موثری که به صورت رایگان در اختیار کودکان قرار می گیرد، سایت وولک برای تفریح و سرگرمی کودکان نیز قسمت هایی نظیر قصه شب در نظر گرفته است. قصه شب کودکان در سایت وولک به صورت تصویری و متنی قرار داده می شود که پدران و مادران می توانند با توجه به شرایط از هر کدام که مایل هستند استفاده کنند.

هر پدر و مادری در دوره ای از زندگی کودکی و جوانی خود برای کودکان آینده ای که خواهند داشت اسامی مختلفی را انتخاب می کنند. اکثر این اسامی ممکن است از میان اسامی رایج آن دوره که معمولا یک اسم پسرباکلاس و یا یک اسم دخترونه محلی است انتخاب شده باشند. اما پس از ازدواج ، هر دو طرف باید سلیقه های یکدگیر را نیز در نظر بگیرند. به همین دلیل تمامی اون اسامی که در گذشته انتخاب کرده اند ، هم اکنون دیگر به کار آنها نخواهد آمد. انتخاب اسم دخترونه محلی و یا انتخاب یک اسم پسرباکلاس برای کودکی که هنوز پا به دنیا نگذاشته است، یکی از مهیج ترین و در عین حال دشوار ترین وظایفی است که بر عهده پدر و مادر کودک قرار می گیرد. مسلما پدر و مادری دوست دارد یک اسم پسرباکلاس که در عین داشتن اصالت و معنای زیبا از آوایی دلنشین نیز برخوردار باشد برای کودک خود انتخاب کنند. اما گستردگی و تنوع بالایی که اسامی ایرانی دارند ، کار انتخاب و تصمیم گیری را بر هر پدر و مادری دشوار کرده است.

 :: بازدید از این مطلب : 163
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 8 مرداد 1401 | نظرات ()